پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 تیر 1401 - 11 July 2022


عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: به طور حتم آموزش و پرورش از عهده اجرای مصوبه جدید کنکوری بر نخواهد آمد.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهرداد ویس کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پیش بینی رأی نمایندگان مخالف در مصوبه نهایی کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دغدغه‌های کمیسیون آموزش هنوز درباره مصوبه کنکوری شورا رفع نشده است، افزود: حدود دو ماه پیش کمیسیون آموزش در نامه‌ای به رئیس جمهور مخالفت خود را با مصوبه مذکور اعلام کرده و خواستار لغو اجرای آن برای کنکور سال ۱۴۰۲ شد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه‌ای در خصوص مصوبه مذکور با نمایندگان مجلس برگزار نشده، حتی نظر من که ناظر سنجش هستم نیز پرسیده نشده، چه برسد به اینکه نظر مابقی نمایندگان پرسیده شود.

وی اظهار داشت: مصوبه کنکور توسط اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و نهایی شده و در صورت ابلاغ رئیس جمهور اجرایی می‌شود، اما مشکلی که وجود دارد این است که خود سازمان سنجش آموزش کشور تاکید دارد که این مصوبه اجرایی نیست، وزارت آموزش و پرورش ما نشان داد به ویژه در تقلب‌هایی که در کنکور امسال صورت گرفت آمادگی برگزاری آزمون را ندارد.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که ده‌ها مورد آن در یک شهر کوچک کشف شد، نشان می‌دهد که همین دستگاه‌ها در امتحانات نهایی نیز به کار گرفته می‌شود، همچنین تصحیح هوشمند برگه‌ها، زیرساخت‌ها، هزینه‌هایی دارد و بودجه‌ای که می‌خواهد، به طور حتم آموزش پرورش از عهده آن بر نخواهد آمد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اصرار غیر معقولی بر مصوبه کنکور دارد افزود: ای کاش رئیس جمهور دو سفر استانی را کنسل کند ولی برخی از کارها را جمع بندی کند، تعیین تکلیف کنکور واجب تر از برخی از سفرها است.

وی افزود: متأسفانه خانواده‌ها به دلیل عدم تعیین تکلیف مصوبه کنکور سرگردان هستند، شواهد هم نشان می‌دهد، با توجه به این موضوع که از نیمه تیر ماه نیز گذشته‌ایم و حداقل باید تا کنکور بعدی یکسال فاصله باشد، رئیس جمهور می‌خواهد مصوبه کنکور را با تأخیر ابلاغ کند تا در سال ۱۴۰۲ این مصوبه اجرایی نشود. رئیس جمهور نیز متوجه شده است که این مصوبه مشکلاتی دارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر قرار بود این مصوبه ابلاغ شود، باید تا الان ابلاغ می‌شد، افزود: از طرفی امکان دارد مصوبه ابلاغ شود و به سازمان سنجش ابلاغ شود که کنکور را یکسال بعد از ابلاغ مصوبه اجرا کند اگر سازمان سنجش بخواهد آن را اجرایی کند، در ورودی‌های دانشگاه‌ها مشکل پیدا می‌کند بنابراین به نظر می‌رسد رئیس جمهور می‌خواهد در اقدامی عاقلانه، این مصوبه را ابلاغ نکند و اجرای آن را یک سال عقب بیندازد.

به گزارش مهر، بر اساس مصوبه جدید کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در آزمون سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ فقط سوابق تحصیلی سال دوازدهم با تأثیر قطعی خواهد بود و در کنکور سال ۱۴۰۴، سال یازدهم نیز اضافه می‌شود و در کنکور سال ۱۴۰۵ سوابق تحصیلی سال دهم هم اضافه خواهد شد.

با مصوبه جدید، سنجش دو بخش می‌شود؛ یک بخش مربوط به سوابق تحصیلی است و یک بخش مربوط به کنکور. تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۲ صرفاً ۴۰ درصد خواهد بود و در سال ۱۴۰۳ به ۵۰ درصد تأثیر قطعی می‌رسد و در سال ۱۴۰۵ به ۶۰ درصد تأثیر قطعی خواهد رسید.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی