Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 به زودی قوانین عفاف و حجاب با قوت در کشور اجرا می شود
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 آذر 1401 - 11 December 2022


رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده گفت: قوانین عفاف و حجاب که در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده به زودی و با قوت در کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر کبری خزعلی با بیان اینکه تحول فرهنگی باید در رویکرد و سبک زندگی مردم مشاهده شود، گفت: بنابراین سوال این است که ما در برنامه توسعه ششم تا چه میزان برای خانواده و حوزه فرهنگ، برنامه داشتیم؟ یا فرهنگ‌سازی در حوزه خانواده و زن در تدوین برنامه توسعه هفتم در نظر گرفته می‌شود؟

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی امروز، ۱۹ آذرماه در مراسم سی و هشتمین سالروز تأسیس این شورا که با عنوان همایش گام دوم شورای عالی انقلاب فرهنگی در مسیر تحول در محل تالار وحدت برگزار شد، بیان کرد: امروز در گام دوم و حرکت فرهنگی انقلاب اسلامی قرار داریم که مجموعه‌ای مبتنی بر فرهنگ اسلامی با دیدگاه انقلاب دینی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری مهمترین نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی را هدایتگری فرهنگی مطرح کردند تا علاوه بر نهادهای فرهنگی، برای عموم مردم نیز نقش هدایتگری داشته باشد. با انقلاب اسلامی نماد ما می‌توانیم از سوی امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در کشور جاری و ساری شد و خودخواهی و ظلم به ایثار، شهادت و جهاد تبدیل شد و سلیمان‌ها را به وجود آورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، با بیان اینکه انقلاب اسلامی قرار است تا با اعتلای فرهنگ در مسیر تحولات فرهنگی حرکت کند، ادامه داد: ایجاد روحیه انقلاب، تسهیل‌گری برای مردم، تجدید حیات روحیه انقلابی‌گری، رصد مستمر تغییرات فرهنگی و … از وظایف نهادهای فرهنگی به ویژه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و چنانچه در فهم مستمر این تغییرات غفلت کنیم، دچار خسران خواهیم شد و بزرگترین خسارت آن نیز آشفتگی فرهنگی و افتادن زمام امور فرهنگ به دست دیگران است.

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه تحول فرهنگی باید در مسیر سبک زندگی مردم دیده شود، ادامه داد: خانواده و سبک زندگی مهمترین تأثیرات فرهنگی را می‌پذیرند. آشفتگی فرهنگی یا افتادن زمام امور به دست افراد ناشایست، ناشی از آشفتگی در تصمیم‌گیری مسئولان کشور است.

وی با بیان اینکه مردم انقلابی ایران اسلامی همواره بر اجرای دقیق و محکم قوانین مربوط به حجاب و عفاف تأکید دارند، گفت: قوانین عفاف و حجاب که در مجلس شورای اسلامی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، به زودی و با قوت در کشور اجرا خواهد شد.

خزعلی با بیان اینکه بیشترین مشکلات ایجاد شده از سوی شبکه نفوذ در رده‌های میانی شکل می‌گیرد، تصریح کرد: در این رابطه دو راه پیش رو داریم. یا باید با این شبکه نفوذ کنار بیاییم و یا اینکه باید عزم جدی برای استقامت در برابر این شبکه و تغییرات مهم در این زمینه داشته باشیم. تحول فرهنگی باید در رویکرد و سبک زندگی مردم مشاهده شود. بنابراین سوال این است که ما در برنامه توسعه ششم تا چه میزان برای خانواده و حوزه فرهنگ، برنامه داشتیم؟ یا فرهنگ‌سازی در حوزه خانواده و زن در تدوین برنامه توسعه هفتم در نظر گرفته می‌شود؟

رئیس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده با بیان اینکه نظام اسلامی در حوزه قانون‌گذاری و سیاست‌گذاری نمره خوبی دارد، اظهار کرد: طی ۴۰ سال گذشته هرگاه دولت‌ها اراده کرده‌اند، ارزش‌های انقلابی به خوبی در جامعه مستقر شده و به پیش رفته است.

وی با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف در کشور نیازمند ایجاد قرارگاه قوی است، به ارائه پیشنهادات خود در زمینه تغییرات و تحولات فرهنگی پرداخت و گفت: نظریه‌پردازی و تولید علم بر مبنای دیدگاه‌های الهی، عقلانیت اسلامی در برابر عقلانیت سکولاری، تغییرات مهندسی فرهنگی براساس تحول به سوی ظهور، تغییر سبک زندگی از طریق اصلاحات خانوادگی، تبدیل تهدیدات به فرصت از سوی همبستگی بین کشورهای همسو، ایجاد کاهش وابستگی به سازمان‌های جهانی مانند بانک جهانی و … از جمله راهکارهای دستیابی به تحولات فرهنگی است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی