پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          18 اسفند 1401 - 09 March 2023


۲۲ تشکل دانشجویی از دانشگاه های مختلف علوم پزشکی طی نامه ای سرگشاده به دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مطالبات خود را مطرح کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ۲۲ تشکل دانشجویی از دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی طی نامه‌ای سرگشاده به دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، مطالبات خود را مطرح کردند.

در این نامه آمده است: «با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای گام دوم انقلاب و لزوم حمایت از نسل جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی ایران و همچنین کادرسازی از این نسل برای دهه‌های آینده این نظام، لزوم بیش از پیش حرکت منسجم و کار فرهنگی و تربیتی آموزشی اصولی برای نسل جوان و نوجوان بر کسی پوشیده نیست.

به استحضار می‌رساند متأسفانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از زمان دولت اشرافی قبل به موضوع ساماندهی کنکور ورود کرده که عملاً با نگاه دستوری و بدون انجام کار کارشناسی دقیق و واقعی با نگاه ارزشی و انقلابی و جهت دهی دقیق در مرحله عمل در حوزه مدارس و دانش آموزان مصوبه‌ای به تصویب رسید که با بسیاری از اصول و مبانی انقلاب اسلامی در تضاد است.

در نهایت در دولت فعلی که بر خلاف دولت قبلی داعیه دار عدالت و فرهنگ سازی و حمایت از قشر مستضعف را داشته این مصوبه پر ایراد و به گواه تمام دست اندرکاران که در مرحله عمل شکست خورده است در کمال ناباوری ابلاغ شد!

علیرغم تمام تأکیدات دفاع کنندگان طرح در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی متأسفانه دروس فرهنگ ساز در مدارس شامل (ادبیات فارسی، عربی و تعلیمات دینی) در مصوبه جدید کاملاً مغفول شده است و از تمام فرآیند کنکور در عمل صرفاً سهم ناچیزی (به ظاهر ۴۰ درصد و در عمل کمتر از ۲۰ درصد در معدل دبیرستان) را به خود اختصاص داده است.

این بی اهمیتی متأسفانه هیچ جای دفاعی نداشته و نخواهد داشت و آسیب این بی اهمیتی جدی به این دروس مهم و راهبردی و انسان ساز را در نهایت بعد از چندین سال در کف دانشگاه‌ها و جامعه باید جستجو کنیم. دروسی کلیدی و راهبردی که به شرط متون خوب و معلم دلسوز و پرتلاش نقش اساسی در تربیت نسل نوجوان ما ایفا می‌کند.

از دیگر ایرادات (مصوبه سیاست‌ها و ضوابط طراحی، سنجش و پذیرش) هم اگر بگذریم، از تبدیل مافیای کنکور به رغم دست اندرکاران طرح به مافیای معدل است که به مافیای دومی تبدیل شده و باعث شده که به جای دوره یک ساله مطالعه برای کلیه دروس و داشتن یک استرس در یک سال به مطالعه برای دو بار کنکور در سال و ایجاد استرس دوباره و شکل گیری فزاینده استرس برای دانش آموزان شده است، نمی‌توانیم عبور کنیم!

ای کاش متولیان این طرح سری به مدارس غیرانتفاعی ویژه متمولین! در شهرهای بزرگ می زده و متوجه می‌شدند که اکثریت در مدارس با رویکردی یک طرفه مشغول تدریس دروس تخصصی بوده و دروس عمومی عملاً از طرف مسؤلین مدارس، معلمین و دانش آموزان و حتی اولیای ایشان به حاشیه رانده شده است!

آیا در دولت عدالت محور و حامی مستضعفین رواست که در اندیشه دانش آموزان مدارس دولتی در شهرهای محروم و کم برخوردار نباشیم که به شواهد سالهای گذشته اکثر رتبه‌های برتر ایشان به مدد دروس عمومی، پیشرفت داشته اند و دروس اختصاصی به خاطر کمبود دبیر باتجربه و مسلط در حد پایین‌تر برایشان داشته است.

براستی دولت انقلابی باید با نهایت دقت و عدالت بر صنعت کنکور و گردش مالی هزاران میلیاردی آن غلبه کند چرا که خانواده‌های متول و برخوردار با خرج میلیونی و سنگین و کلاسهای سنگین فرزندان خویش را جزو رتبه‌های برتر و خاص قرار داده و صندلی‌های خوب دانشگاه را فتح می‌کنند و برعکس خانواده‌های محروم اکثریت از قبولی رشته‌های خوب محروم می‌شوند.

در نهایت از شما که به حمدالله چهره‌ای فاضل و با تجربه در انقلاب اسلامی هستید خواهشمندیم که با بررسی عمیق و عملی جلوی اجرای این طرح ضدعدالت و ضدفرهنگ را که اعتراض قاطبه دانشجویان جبهه انقلاب اسلامی را نیز در پی داشته است را گرفته و با بازنگری کارشناسی، صحیح ترین شیوه که به نفع مصالح انقلاب اسلامی است را عوامل مربوطه اجرا کنند.

این نامه از سوی ۲۲ تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های زیر به امضا رسیده است.

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایران
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی سمنان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت
بسیج دانشجویی دانشگاه امام حسین (ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینای همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اراک
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ارومیه
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بیرجند
بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی داراب
بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی خویجدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی