Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 طرح تحول آموزشی در دانشگاه تهران
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          21 فروردین 1402 - 10 April 2023


معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: طرح تحول آموزشی در دانشگاه تهران، تحول در نحوه جذب و کارایی اعضای هیئت علمی، پذیرش دانشجویان و نحوه کار با دانشجویان و تحول در برنامه درسی را شامل می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمود کمره ای در گفتگو با خبرنگار مهر درباره طرح دانشگاه تهران برای طرح تحول آموزشی توضیح داد و اظهار کرد: در همین ارتباط در دانشگاه تهران یک شورا تحت عنوان شورای سیاستگذاری تحول آموزشی تشکیل شده است که زیر نظر رئیس دانشگاه تهران بوده و وی در همه جلسات شرکت می‌کنند. عده‌ای از صاحبنظران این امر، مسئولان اجرایی و غیر اجرایی در این شورا حضور دارند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: در این شورا آیین نامه هایی که باید در دانشگاه تهران در راستای تحول آموزشی، عملیاتی و اجرایی شود، بررسی و تصویب می شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم چند اتاق فکر تشکیل داده و یکی از آنها اتاق فکر آموزش هدفمند نام دارد که بنده نیز مسئولیت آن را برعهده دارم، گفت: طرح تحول آموزشی، آیتم های مختلفی را ارزیابی و بررسی می کند مثل اینکه فارغ التحصیل ما تا چه اندازه کارا است و به درد بازار کار و رفع نیازهای کشور می خورد و از طرف دیگر تا چه اندازه در دنیا حرفی برای گفتن دارد؛ یعنی هر دو جنبه تحول و قوت علمی در سطح بین المللی و هم داخلی مورد بررسی قرار می گیرد.

کمره ای ضمن بیان این مطلب که یکی از ریشه‌های اصلی طرح تحول آموزشی، مهارت گرایی و توسعه مهارت های فارغ التحصیلان است که به روش های مختلفی باید اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: برخی‌ها تصور می‌کنند که اگر قرار باشد به مهارت افزایی توجه شود، مفهومش رها کردن فعالیت های بنیادی و علمی و فاصله گرفتن از لبه های علم و تکنولوژی در دنیا است، در حالی که کاملاً بر عکس است و اگر بخواهیم به مهارت افزایی توجه کنیم باید مهارت در آموزش را طوری در نظر بگیریم که فرد بتواند یافته‌های علمی خود را هرچه زودتر به کاربرد تبدیل کند و بتواند از آنچه که موجود هست، بهترین استفاده را بکند، ضمن اینکه پژوهش های بنیادی را حفظ کند و در لبه های تکنولوژی دنیا پیش برود.

وی بیان کرد: در همین راستا دانشگاه تهران اقداماتی را شروع کرده تا پایان نامه ها بیشتر کاربردی شوند و بیشتر از قبل به سمت رفع نیازهای کشور سوق پیدا کنند و در جهت توسعه علمی و تحول علمی پیش روند. همچنین حمایت از پایان نامه ها را ۵ تا ۱۰ برابر با حمایت مالی افزایش داده‌ایم. همچنین نحوه بررسی پروپوزال ها تا تصویب و اجرا را مورد بازنگری قرار داده ایم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ادامه داد: یکی از پایه های طرح تحول آموزشی هیئت علمی و دیگری دانشجو و ساختار و سازمان و امکانات کاری است؛ ما الان در بحث مربوط به جذب هیات علمی بیشتر از ۵۰ دانشگاه درجه یک دنیا را مطالعه کردیم که آنها در جذب چه پارامترهایی برایشان اهمیت دارد. البته ما در کشور خودمان پارامتر های خاصی در حوزه عقیدتی و فرهنگی و … داریم که با لحاظ کردن اینها، شاخص های جذب هیات علمی در دانشگاه های برتر دنیا را در دستور کار خود قرار داده ایم و میخواهیم بدانیم دنیا به چه پارامترهایی توجه دارد که دانشگاه هایشان موفق تر عمل می کنند، دستاوردهای علمی دارند و تکنولوژی را توسعه میدهند و بازارهای دنیا را میگیرند.

کمره ای گفت: یکی از محورهای تحول آموزشی این است که در مورد جذب هیات علمی چه پارامترهایی مهم است. در دانشگاه تهران تا حدود زیادی پارامترها مشخص شده اما هنوز جمع بندی نشده است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بنابرین طرح تحول آموزشی در دانشگاه تهران، تحول در نحوه جذب و کارایی اعضای هیئت علمی، پذیرش دانشجویان و نحوه کار با دانشجویان و تحول در برنامه درسی را شامل می‌شود. به طور مثال وزارت علوم تاکید کرده است که رشته های دوره کارشناسی حداقل ۱۵ واحد عملی (ارتباط با صنعت) داشته باشد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی