پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 اردیبهشت 1402 - 20 May 2023


معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به راه اندازی بیمارستان مجازی، از راه اندازی داروخانه و یونیت دندانپزشکی مجازی برای آموزش هر چه هوش مصنوعی به دانشجویان علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دکتر ابوالفضل باقری فرد در اولین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی گفت: ارتباط بین صنعت و علوم پزشکی باید از حوزه هوش مصنوعی آغاز شود. امیدواریم این کار در جریان اولین کنگره هوش مصنوعی سریع تر آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: رشد هوش مصنوعی سرعت بسیار چشمگیری در دنیا پیدا کرده است و هر روز سخن جدیدی برای گفتن دارد. در زیرساخت های مختلفی در جهان از هوش مصنوعی استفاده می شود اما یکی از مهمترین این زیرساخت ها حوزه سلامت است. دلیل آن هم اهمیت سلامت برای مردم است.

باقری فرد یادآور شد: دوره کووید اهمیت سلامت را برای زندگی همه مردم نشان داد. آموزش و کار و زندگی در کل دنیا بسته شد و سلامت کل دنیا به مخاطره افتاد. اما در حوزه هوش مصنوعی تنها در سال ۲۰۲۰ گردش مالی ۲۰ میلیارد دلاری محقق شد و پیش بینی می شود این گردش مالی در سال ۲۰۳۰ به حدود ۲۰۰ میلیارد دلار برسد.

وی افزود: رشد تجارت هوش مصنوعی زنگ خطری برای ما است که تنها در حوزه های تحقیقی، پژوهش و مقالات به این موضوع نگاه نکنیم و مسئله کاربرد هوش مصنوعی را هم اهمیت بدهیم. ما اکنون در منطقه در مقالات رتبه خوبی را داریم اما در کاربرد هوش مصنوعی رتبه ۶۰ یا ۷۰ دنیا هستیم. بنابراین هدف این است که هوش مصنوعی در سلامت کاربردی شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سریع تر شدن تشخیص بیماری ها به کمک هوش مصنوعی گفت: پزشکان می توانند زمان تشخیص بیماری ها را با استفاده محفوظات علمی و تجربیات چندین ساله و کمک هوش مصنوعی به چند دقیقه کاهش دهند.

وی با بیان اینکه هوش مصنوعی آینده پزشکی را متحول می کند، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی هوشمند یک پل ارتباطی میان دانشگاه های علوم پزشکی و غیر علوم پزشکی است. در واقع به جای کارهای موازی در هر دانشگاه علوم پزشکی، مرکزیت موضوع هوش مصنوعی با دانشگاه علوم پزشکی هوشمند است و هر دانشگاهی که می خواهد در این حوزه کار کند با محوری این دانشگاه کار می کند.

باقری فرد اضافه کرد: امروزه در آموزش پزشکی بحث واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و شبیه سازها کاربردهای زیادی دارند. در حال حاضر ۷۰ درصد شبیه سازهای آموزش پزشکی در کشور تولید می شود و دانش بنیان ها در این زمینه کار کرده اند.

وی با اشاره به راه اندازی بیمارستان مجازی برای آموزش دانشجویان علوم پزشکی گفت: بنا داریم داروخانه مجازی و یونیت های دندانپزشکی مجازی را برای آموزش بهتر دانشجویان راه اندازی کنیم، البته در ابتدای راه هستیم و این کار با همکاری دانشگاه های صنعتی و غیر علوم پزشکی امکان پذیر است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه در تمامی بیمارستان های کشور و دانشگاه های علوم پزشکی همه دیتاها و عکس ها درباره انواع بیماری ها و درمان ها ذخیره شده است و همین امر یک «بیگ دیتا» برای ما فراهم کرده است که می توانیم به کمک هوش مصنوعی از آن برای ارتقاء سلامت جامعه استفاده کنیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی