پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازی          25 دی 1392 - 15 January 2014


نابسامانی در پذیرش دانشجویان هندی در این کشور

بنابر گزارشی که اخیرا از سوی اقتصاددانان هندی ارائه شده، تنها 10 درصد از فارغ‌التحصیلان مدارس هند که در سن ورود به دانشگاه هستند به تحصیلات عالی دسترسی دارند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این گزارش که تحت عنوان «تفاوت‌های منطقه‌ای و بین‌نسلی آموزش عالی در هند از سوی «ابوصالح شریف»، اقتصاددان «مرکز تحقیقات و مذاکرات توسعه» و «آمیت شرما»، تحلیلگر «انجمن ملی تحقیقات کاربردی اقتصادی» گردآوری شده نشان دهنده یک ناهماهنگی جدی در نظام آموزش عالی هند است.

بنابراین گزارش در گروه سنی 22 تا 35 سال، بیش از 15 درصد از ساکنان مناطق شمالی هند و 13 درصد در مناطق جنوبی هند به آموزش عالی دسترسی دارند. این در حالی است که در مناطق شمال مرکزی این رقم تنها شامل 10 درصد در مردان و 6 در صد در زنان است و در شمال شرقی حتی از این رقم نیز پایین‌تر بوده به طوری که نرخ دسترسی به تحصیلات تکمیلی در مردان 8 درصد و در زنان 4 درصد برآورد شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی تایمزآوایندیا، طبق نتایج منتشر شده در این گزارش در جنوب هند فرصت‌های تحصیلی بیشتری در زمینه آموزش‌های فنی و تحصیل به زبان انگلیسی در اختیار جوانان قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال سهم جوانان هندی از آموزش‌های فنی در جنوب هند 22 درصد و برای مسلمانان هند 25 درصد است.

جنوب هند همچنین از حیث جذب دانشجو در مقطع آموزش عالی در بخش خصوصی با رقم 42 درصدی، بیشترین سهم را داراست و پس از آن نواحی غرب این کشور در این زمینه سهم 22 درصدی دارند. در این میان شمال شرق هند کمترین نسبت پذیرش در مقطع آموزش عالی خصوصی را به خود اختصاص داده و آموزش عالی در این منطقه تقریبا به طور کامل به موسسات آموزش عالی دولتی یا موسساتی که با کمک مالی دولت اداره می‌شوند، وابسته است.

تگ ها تحصیل در هند شرایط تحصیل در هند شرایط ادامه تحصیل در هند

خبرنامه - شبکه های اجتماعی