پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه مجازی          26 فروردین 1393 - 15 April 2014


دانشگاه‌های اسکاتلند به سوی آموزش مجازی

 انجمن سلطنتی «ادینبورگ» اسکاتلند با انتشار گزارشی به دانشگاه‌های این کشور هشدار داد تنها به دریافت شهریه از دانشجویان خارجی که برای تحصیل به این کشور می‌آیند دل‌خوش نباشند بلکه باید خود را با آموزش‌های آنلاین نیز همسو کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  (ایسنا)، دانشگاه‌های اسکاتلند در سال تحصیلی 2011 – 2012 میلادی با درآمد 337 میلیون پوندی که 12 درصد از درآمد کلی آنها را تشکیل می‌دهد، صاحب یک رکورد جدید شدند. علاوه بر این موفقیت، دانشجویان خارجی سالانه 441 میلیون پوند به اقتصاد این کشور تزریق می‌کنند. با این حال افزایش شمار دانشگاه‌های ارائه دهنده دوره‌های گسترده و آزاد آنلاین که برای دانشجویان امکان شرکت نامحدود و آزاد به دانشگاه‌ها از راه اینترنت را فراهم می‌کند می‌تواند یک تهدید برای درآمد دانشگاه‌ها محسوب شود.

گزارشی که با عنوان «آینده آموزش عالی» از سوی انجمن سلطنتی دانشگاه ادینبورگ به پارلمان این کشور ارائه شده به این نکته قابل تامل دارد که افزایش میزان دسترسی و کیفیت بالای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری که به صورت کاملا آنلاین ارائه می‌شوند، نیاز دانشجویان به حضور فیزیکی و مهاجرت برای انتخاب دانشگاه مورد نظر آنها را کمرنگ می‌کند. با وجود موفقیت دانشگاه‌های اروپایی به جذب دانشجویان خارجی در رشته‌های انگلیسی زبان و بهبود کیفیت موسسات آموزش عالی در این کشورها، این دانشگاه‌ها همچنین باید خود را با سیاست‌های جدید رو به جلو در آموزش عالی و همراهی با این رویه جدید یعنی آموزش آنلاین آماده کنند. در این گزارش هشدار داده شده که این تغییر رویه تبعات مالی و فرهنگی به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه هرالد اسکاتلند، «گوردون مالونی»، مدیر نهاد دانشجویی «اتحادیه ملی دانشجویان اسکاتلند» (NUS) به دانشگاه‌های این کشور هشدار داد که دانشگاه‌ها برای رشته‌های آنلاین از دانشجویان شهریه زیادی نگیرند.

وی افزود: افزایش شهریه از دانشجویان رشته‌های آنلاین بدون اینکه برای آنها مزایای بیشتری فراهم کنیم راه حل خوبی برای کسب درآمد نیست.

با این حال «نیل کمپ»، یک کارشناس بین‌المللی و مطرح آموزشی معتقد است که رشد رشته‌های آنلاین نه تنها سبب کاهش دانشجویان بین‌المللی نمی‌شود بلکه به افزایش آنها نیز می‌انجامد.


پر بازدیدترین دانشگاه مجازی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی