پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 آموزش - دوره و محصولات آموزشی / آموزش مدیریت          14 فروردین 1393 - 03 April 2014


کتاب جاری سازی استراتژی

راهنمای گام به گام پیاده سازی استراتژی در عملکتاب جاری سازی استراتژی
بسياري از ما شاهد استراتژي  هايي بوده  ايم كه هيچ گاه پياده نشده اند و يا در كشاكش رويارويي با ناهمواري هاي داخلي و محيطي از پيشروي باز مانـده  اند. اين شرايـط براي هيچ كس مطلوب نيست ولي به هرصورت اتفاق افتاده و هنوز هم مي  افتد، چرا؟ زيرا جاری  سازی استراتژی دنیایی پیچیده و بزرگ است که باید آن را به خوبی دنیای برنامه‏ ریزی استراتژيک شناخت
در اين کتاب برآنيم تا حتی المقدور متدولوژی  ای کامل، ساخت  يافته و کاربردی ارايه شود. اين الگو همانند يك نقشه راهنما، در هر مقطع از سير حركت استراتژيك، ضرورت‏هاي اصلي را آشكار ساخته و اولويت هاي مديريتي و راهبري را در كانون توجه قرار مي‏ دهد


بخش های از کتاب جاری سازی استراتژی، راهنمای پیاده سازی استراتژِی در عمل

موفقیت استراتژيک در صورتی محقق خواهد شد که استراتژی  های درست به درستی در سازمان جاری شوند.

پنج وجه تمايز کلیدی بين تدوين و جاری‏ سازی استراتژي

تفاوت اول: در تدوين استراتژي بر اثربخشي تاكيد مي‌شود، در اجراي استراتژي بر كارآيي تاكيد مي‌شود.
تفاوت دوم: اصولاً تدوين استراتژي فرآيندی ذهني است، ولی اجراي استراتژي فرآيندی عملياتي است.
تفاوت سوم: تدوين مستلزم داشتن مهارت‌هاي تشخيصی، تحلیلی و ترکیبی است در حالیکه اجراي استراتژي بیشتر مستلزم داشتن مهارت های تعاملی و تخصيصی، پیگیری و سازماندهی است.
تفاوت چهارم: تدوين استراتژي مستلزم ايجاد هماهنگي بين عده‌اي انگشت‌شمار است در حالی که اجراي استراتژي مستلزم ايجاد هماهنگي بين عده زيادي از افراد است.
تفاوت پنجم: تدوین استراتژی بین شش ماه تا یکسال به طول می‏ انجامد در حالی که جاری‏ سازی استراتژی دوره ای یک ساله تا پنج ساله دارد.

چهار مهارت بنیادین جاری  سازی موفقیت  آمیز استراتژی  ها


پیش تر گفته شد که ماهیت جاری  سازی استراتژی متفاوت از برنامه ریزی استراتژيک است. که این تفاوت ماهیت به تفاوت مهارت می انجامد. به دیگر سخن مهارت های لازم برای موفقیت در جاری­ سازی استراتژی متفاوت از برنامه  ریزی استراتژيک است. در ادامه مهارت های جاری  سازی معرفی شده و توضیح داده می  شوند.


مهارت تعامل که شامل درک حالات روانی همکاران و ذینفعان از جمله ترس ، تشویش، ابهام، ناامیدی و ...  و گفتگو برای یافتن بهترین روش برای جاری‏ سازی استراتژی است.


مهارت تخصیص که شامل توانایی تهیه و تدارک منابع ضروری برای اجرای استراتژی  است. مجریان موفق استراتژی ها دارای استعداد زیادی در برنامه  ریزی امور، بودجه بندی مالی، زمانی و تخصیص سایر منابع اساسی هستند.


مهارت پایش که شامل توانایی استفاده از اطلاعات برای مشخص کردن این امر که آیا مانعی بر سر اجرای استراتژی به وجود آمده است یا خیر؟ مجریان استراتژی ها در صورتی موفق می‌شوند که سیستم‌های بازخور اطلاعاتی بوجود آورند و پیوسته از وضعیت اجرای استراتژی ها گزارش بگیرند.

مهارت سازماندهی که شامل توانایی ایجاد یک شبکه از افراد در سرتاسر سازمان که می  توانند به هنگام بروز مشکل در اجرای استراتژی، به حل آن مشکل کمک کنند. مجریان موفق این شبکه را طوری طراحی می  کنند تا افرادی را دربر‌گیرند که بتوانند از عهده‌ انواع خاصی از مشکلات قابل پیش‏ بینی برآیند

بسياري از ما شاهد استراتژي هايي بوده ايم كه هيچ گاه پياده نشده  اند و يا در كشاكش رويارويي با ناهمواري هاي داخلي و محيطي از پيشروي باز مانـده  اند. اين شرايـط براي هيچ كس مطلوب نيست ولي به هرصورت اتفاق افتاده و هنوز هم مي افتد، چرا؟ زيرا جاری سازی استراتژی دنیایی پیچیده و بزرگ است که باید آن را به خوبی دنیای برنامه ‏ریزی استراتژيک شناخت. استفاده از چند اصل ساده و چندین تکنیک بدون داشتن چارچوبی جامع و ساخت  یافته و کاربردی ره به جایی نخواهد برد.

سه دیدگاه مختلف در مورد جاری  سازی استراتژی عبارتند از:

جاری  سازی استراتژی بر مبنای اجرایی کردن استراتژی  ها (تبدیل استراتژی به اقدامات عملیاتی)
جاری  سازی استراتژی بر مبنای اجراپذیرکردن استراتژی  ها (همراستاسازی استراتژی و متغیرهای زمينه  ای)
جاری  سازی استراتژی بر مبنای اجرای استراتژی ها(مدیریت تحقق استراتژی ها بر اساس مدیریت دگرگونی های استراتژيک

با وجود این که این سه دیدگاه با هم تفاوت های جدی دارند اما می  توانند مکمل یکدیگر باشند. در انتهای این کتاب شاهد پیوند این سه دیدگاه در یک چارچوب کاربردی، ساخت  یافته و جامع خواهیم بود و یک مدل 14 مرحله ای گام به گام توضیح داده می شود..


شابک :  978-600-6227-09-2
تاریخ انتشار :  1390
تعداد صفحات : 320
نویسنده : دکتر مجتبی لشکربلوکی

قیمت : 8000 تومان
تگ ها کتاب جاری سازی استراتژی راهنمای گام به گام پیاده سازی استراتژی در عمل

پر بازدیدترین آموزش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank