اطلاعاتی درباره ی آزمون بین اللملی پذیرش پزشکی (The International Medical Admissions Test ( IMAT)) :

توسط

اطلاعاتی درباره ی آزمون بین اللملی پذیرش پزشکی (The International Medical Admissions Test ( IMAT)) :

یک آزمون صد دقیقه ای ۶۰ سوالی و تستی است که ویژه متقاضیانی است که قصد تحصیل در دوره پزشکی یا دوره جراحی به زبان انگلیسی میباشد و در اقصی نقاط دنیا این امتحان برکزار میگردد.فرمت آزمون  ورودی پزشکی در ایتالیا ( تستIMAT ) بخش اول آزمون: دانش عمومی و تحلیل منطقی شامل ۲۷ سوال بخش دوم و سوم و چهارم آزمون: دانش علمی شامل بیولوژی، شیمی، فیزیک و ریاضی شامل ۳۳ سوال میباشد. زمان ثبت نام سالانه این آزمون در اواسط بهمن (فوریه) و تاریخ امتحان در اردیبهشت (آوریل) قراردارد.

از سال ۲۰۰۹ دانشگاه های ایتالیا، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا میباشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور میشوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.

افرادی که موفق به قبولی در آزمون می شوند، می توانند از تمام مزایای تحصیلات  در ایتالیا استفاده کنند. شهریه این رشته برابر با شهریه رشته پزشکی به زبان ایتالیایی و در حدود سالیانه ۲۵۰۰ یورو خواهد بود که با توجه به وضعیت درامد خانواده اکثرا تا سقف ۵۰۰ یورو کاهش می یابد. همینطور، دانشجویان می توانند از تسهیلات کمک هزینه ۵۰۰۰ یورو در سال نیز مانند سایر رشته ها بهره مند شوند.

 

آیا میدانستید ایتالیا تنها کشوری هست که میتواندر آن در رشته های گروه پزشکی بطور رایگان تحصیل کرد

رشته ی پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی ارائه می شود و علاقه مندان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی که معمولا نمره ی ۶ آزمون IELTS می باشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل به زبان ایتالیایی را  دارند می توانند در کلاس های سفارت یا مدارس ایتالیایی کسب کنند.برای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور ایتالیا باید در آزمون  IMATقبول شوید.ا شهریه پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا بین ۴۰۰۰  تا ۶۰۰۰ یورو در سال میباشد و متقاضیان میتوانند از بورسیه ۵۲۰۰ یورویی هم بهرمند گردند  و علاوه بر ان از تخفیفات در خوابگاه و وعده های غذایی نیز بهرمند شوید

تا بحال هیچگونه دوره آمادگی برای امتحان IMAT  برگزار نشده است برای اولین بار در ایران گروه آتیه آفرینان دوره های آمادگی آزمون IMAT رابا همکاری بزرگترین کالج مجارستان برگزار مینماید این دوره شامل یادگیری زبان انگلیسی و تمامی مفادهای آزمون IMATمیباشد طول دوره یکسال و در کشور مجارستان برگزار میگردد در زیر مهمترین مزایای دوره خدمتتان معرفی میگردد:

۱٫    برگزاری دوره های زبان انگلیسی

۲٫    برگزاری دوره های آمادگی IMAT

۳٫    امکان تحصیل رایگان در ایتالیا در گروه پزشکی

۴٫    بدون نیاز به مدرک زبان برای شرکت در دوره

۵٫    آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون گروه پزشکی کشورهای دیگر شامل:مجارستان،چک،اسلواکی،رومانی ،لهستان،روسیه و …

۶٫    تضمین اخذ ویزا

۷٫    امکان شرکت در آزمون ورودی ایتالیا مستقیم در خود ایتالیا

۸٫    امکان شرکت در آزمونهای تمامی کشورهای اتحادیه اروپا

 

Share