تحصیل در دانشگاه واریک انگلیس

تحصیل در دانشگاه واریک انگلیس

تحصیل در دانشگاه واریک انگلیس

دانشگاه واریک نام دانشگاهی است در انگلیس که با وجود سابقه ی کم خود (تاسیس ۱۹۶۰) توانسته از نظر علمی سطح بسیار بالایی در کمترین زمان بدست آورد،به طوری که در همین مدت زمان کم توانست رتبه دانشگاهی خود را در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان به ثبت برساند.دانشگاه واریک با ارائه یکی از بهترین امکانات رفاهی و آموزشی و موقعیت مکانی خوب این دانشگاه،توانسته که عملکرد خوبی را در بین دانشگاه های انگلیس داشته باشد.این دانشگاه را می توان با دانشگاه های کمبریج و آسفورد هم مرتبه دانست.

✅رتبه جهانی:۴۸

✅رتبه جهانی در رشته های تاریخ : ۲۲

✅رتبه جهانی در رشته های هنر : ۳۳

✅تعداد دانش اموزان: ۱۸۷۷۱نفر

✅تعداد دانش اموزان بین المللی:۷۰۳۱ نفر

دانشگاه واریک یکی از دانشگاه‌های انگلستان است که در شهرکاونتری قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ و در راستای طرح توسعه تحصیلات تکمیلی دولت وقت تأسیس گردید.دو سال بعد در سال ۱۹۶۷مدرسه بازرگانی واریک پایه گذاری شد.همچنین مدرسه علوم پزشکی واریک در سال ۲۰۰۰آغاز به کار کرد.این دانشگاه در سال ۱۹۷۹با کالج آموزشی کاونتری ملحق گردید. در سال ۲۰۰۴به موسسه تحقیقات بین المللی باغبانی پیوست.از سال ۲۰۱۵تاکنون دانشگاه واریک هر ساله در رتبه ۱۰۰دانشگاه معتبر جهان جای میگیرد.

محوطه دانشگاهی :دانشگاه واریک محوطه ای بالغ بر ۲۹۰هکتار زمین را در حومه شهر کاونتری در بر می گیرد.شامل چهار دانشکده هنر٬علوم پزشکی ٬ علوم و علوم اجتماعی میباشد.حدود ۲۳،۶۰۰نفر دانشجودر این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند.همچنین ۱۸۰۰نفر در کادر آموزشی و تحقیقاتی فعالیت دارند.مرکز هنری واریک که یک مجموعه چند منظوره برای برگزاری مراسم هنری میباشد در داخل محوطه این دانشگاه قرار گرفته که از نظر وسعت بزرگترین در نوع خود خارج از پایتخت میباشد.

کتابخانه دانشگاه واریک انگلیس

کتابخانه واریک کتابخانه واریک۱

خوابگاه دانشجویی دانشگاه واریک انگلیس

خوابگاه واریک خوابگاه واریک۱

نمایی زیبا از دانشکده هنر دانشگاه واریک انگلیس

دانشکده هنر واریک

Share