افتتاح نخستين دوره‌ي آموزش آزاد زبان فارسي در گرجستان

مجموعه  آموزش - دوره و محصولات آموزشی / آموزش عمومیارسال شده در   21 دی 1390-11 January 2012بازدید 2487


افتتاح نخستين دوره‌ي آموزش آزاد زبان فارسي در گرجستان


اولين دوره آموزش آزاد زبان فارسي با حضور کاردار سفارت ايران در گرجستان، رايزن فرهنگي کشورمان، استادان زبان و ادبيات فارسي و همچنين فارسي‌آموزان، در محل رايزني فرهنگي سفارت ايران در تفليس افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، رحيمي، کاردار سفارت ايران در تفليس، در مراسم افتتاحيه اين دوره با تقدير از فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي سفارت کشورمان در زمينه توسعه و تقويت زبان فارسي و با اشاره به روابط مستحکم دو کشور ايران و گرجستان در زمينه‌هاي مختلف بويژه در زمينه فرهنگي گفت: در دنياي مدرن امروزي گستردگي ارتباطات موجب پيوند و نزديکي جوامع بشري شده است.

او افزود: با توجه به تعاملات تاريخي و اشتراکات بين دو کشور و غناي زبان فارسي از نظر منابع و ذخاير علمي و معنوي، فراگيري اين زبان حلقه اتصال براي آگاهي از تاريخ مکتوب دو کشور است.

احسان خزاعي، رايزن فرهنگي سفارت ايران در تفليس، نيز با خيرمقدم و تبريک سال جديد ميلادي گفت: تدريس زبان فارسي در دانشگاه‌هاي مختلف گرجستان داراي سابقه طولاني است و در برخي از مدارس مهم گرجستان نيز از دو سال قبل با حمايت رايزني فرهنگي شروع شده است.

او افزود: بر اساس درخواست‌هاي فراواني که در زمينه يادگيري زبان فارسي به صورت آزاد و در سطح عمومي رسيده است، تصميم به راه‌اندازي اين کلاس‌ها گرفته شد که با تلاش‌هاي صورت‌گرفته درباره تأمين فضاي آموزشي، فراهم كردن امکانات و منابع آموزشي مورد نياز و استقرار استاد اعزامي از سوي وزارت آموزش عالي ايران، اين کار به خود جنبه عملي گرفت و خوشبختانه امروز شاهد افتتاح اين کلاس‌ها هستيم.

رايزن فرهنگي ايران در تفليس با اشاره به حضور روزافزون تجار ايراني و بازار کار ايجادشده براي فارغ‌التحصيلان زبان فارسي، مزاياي يادگيري زبان فارسي در گرجستان و برنامه‌ها و فعاليت‌هاي رايزني فرهنگي براي توسعه زبان فارسي در مراکز علمي و دانشگاهي را برشمرد و درباره برنامه آموزشي اين دوره توضيحات لازم را ارائه كرد.

در آيين افتتاح اين دوره، استادان زبان و ادبيات فارسي با تبريک به مناسبت سال جديد و افتتاح کلاس‌هاي زبان فارسي، درباره شيوه تدريس و خاطرات سفر به ايران سخنراني كردند و فيلمي به زبان گرجي در زمينه معرفي ايران امروز براي حاضران به نمايش گذاشته شد.

در کلاس‌هاي آزاد زبان فارسي که براي اولين‌بار توسط رايزني فرهنگي سفارت ايران در گرجستان برگزار مي‌شود، زبان فارسي در سه سطح مقدماتي، متوسطه و پيشرفته تدريس خواهد شد و براي 105 نفر فارسي‌آموز که در اين دوره ثبت نام كرده‌اند، برنامه‌هاي متنوعي از جمله اعزام فارسي‌آموزان منتخب به ايران، پخش فيلم، انتشار مقالات و ترجمه‌هاي برگزيده، برگزاري شب شعر و... در نظر گرفته شده است.

در پايان هر دوره، گواهي رسمي به فارغ‌التحصيلان اعطا مي‌شود.


افتتاح نخستين دوره‌ي آموزش آزاد زبان فارسي گرجستان

آموزش نرم افزار های آماری SPSS , Smart PLS , LISREL نگارش مقاله و آمار

تور آموزشی 4 روزه دوره های MSP و اکسل و Word

حضور ۳۰ نفر از وکلا و کارشناسان حقوقی کشور در دوره آموزشی پیشرفته- HCLA -لاهه

کارگاه روش‌شناسی پژوهش در حوزه قرآن و سلامت معنوی برگزار می‌شود

چگونه مقاله ISI بنویسیم

شروع دوره های اکسل (از مقدماتی تا حرفه ای) و اصول مذاکره از 20 خرداد - با تخفیفات ویژه

تقویم آموزشی خرداد 95 موسسه توسعه - با تخفیفات ویژه

کارگاه های رایگان کارراهه تحصیلی و شغلی، کیفیت و پروژه مورخ 10 و 11 تیر

دوره های مهندسی فروش و اصول مذاکره موسسه توسعه - شروع از 23 اردیبهشت

کارگاه مقاله نویسی ISI

کارگاه آنلاین آموزش مقاله نویسی ISI و روش های های apply در دانشگاه های خارج از کشور

ثبت نام در مجموعه دوره های اکسل موسسه توسعه ( مقدماتی حرفه ای و پیشرفته )

کتابخانه مجازی ایران

برگزاری دوره آموزشی تربیت پژوهشگر - ویژه علوم انسانی

دوره تربیت مربی صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه

اخبار روزنامه ها