از جمله خواسته های کمیسیون کشاورزی مجلس نهم اصلاح آمار در بخش کشاورزی

مجموعه  فرصت های کارآفرینی / اخبار کارآفرینیارسال شده در   21 دی 1392-11 January 2014بازدید 2439از جمله خواسته های کمیسیون کشاورزی مجلس نهم اصلاح آمار در بخش کشاورزی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری اقتصاد ایران،"ناصر صالحی نسب" در گفت وگو با اکونیوز مبنی بر جلسه ی امروز وزیر جهاد و کشاورزی اظهار داشت: از مهمترین مسائل جاری در کشور بحث کشاورزی و مواد آلی مربوط به آن است، که در پرتو آن امنیت غذایی موجب می شود لازم به ذکر است که امنیت غذایی یعنی امنیت ملی و وزیر جهاد در تبیین مسائل مربوط به این وجه از امنیت ملی پرداختند، مجلس و کمیسیون هم ازایشان سوالاتی در جهت تامین محصولات غذایی ازجمله گندم و برنج  پرسیدند و آقای حجتی در مورد محصولات کشاورزی و برنامه های مربوط به آن و افزایش عملکرد و راندمانی که در تولید گندم و برنج پدید آمده توضیخاتی را به مجلس ارائه دادند.
البته آماری که ایشان ارائه دادند مربوط به10سال گذشته بوده و مبنی بر 14 میلیون تن تولید و 6.5 میلیون تن واردات گندم بود. که در جریان این روند ایران به یک کشور وارد کننده گندم بدیل گشته است.
وی افزود: از مهمترین خواسته های کمیسیون کشاورزی مجلس نهم اصلاح آمار در بخش کشاورزی است و بحث دیگری که هم مورد توجه مجلس و هم مدنظر وزیرمی باشد، بحث توجه خاص به مسائل زیر بنایی از جمله تامین آب و خاک مناسب وهمچنین موضوع افزایش عملکرد در جریان ثبات قیمت محصولات کشاورزی است.
صالحی نسب گفت: در مجموع شخصا به برنامه های ارائه شده توسط وزیر کشاورزی زیاد خوش بین نیستم، می دانیم که هنوز کشاورزی ما به شکل سنتی و معیشتی انجام می شود و همین امر باعث شده با وجود پتانسیل های فراوانی که در بخش کشاورزی داریم از بازار تجاری مطلوبی که در سطح بین الملل وجود دارد، جا بمانیم، بنده گمان دارم برنامه های ارائه شده با صنعتی شدن بخش کشاورزی فاصله دارد.

وی ادامه داد: بحث شرکت در پشتیبانی امور زیر ساختی، مطمئنا اهرم های مطلوبی در جهت رشد کشاورزی هستند ولی باید این برنامه ها قابل اجرا باشند، اما چیزی که مشخص است موارد مطروحه به صورت ملموسی عنوان نشده و به شکل موفقی صورت نپذیرفته است.
از جمله خواسته های کمیسیون کشاورزی مجلس نهم اصلاح آمار در بخش کشاورزی از جمله خواسته های کمیسیون کشاورزی اصلاح آمار در بخش کشاورزی
اخبار روزنامه ها