چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود

مجموعه  سمینار و برنامه فرهنگی / فنی مهندسیارسال شده در   11 مهر 1392-03 October 2013بازدید 334دبیر اجرایی چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح از برگزاری این سمینار ملی در روزهای 16و 17 مهرماه در دانشگاه صنعتی اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سید مهران نحوی دبیر اجرایی چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح با اشاره به اهمیت دانش مهندسی مواد به عنوان یکی از مهم‌ترین علوم راهبردی، این زمینه علمی را از ملاک‌های توسعه یافتگی جوامع عنوان کرد و گفت: امروزه رشد و پیشرفت دانش بشری بر اساس توسعه مواد مهندسی و نحوه به کارگیری آن ارزیابی می‌شود.

وی گفت: دانش مهندسی مواد، گستره وسیع شناخت خواص، توزیع و نحوه استخراج و کاربرد مواد گوناگون در صنایع به همراه تولید مواد مرکب و الکتروسرامیک‌ها و حفاظت، شکل دهی و مهندسی سطح آن‌ها است.

دبیراجرایی چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح، رویداد مهم برگزاری سمینارهای سالانه مهندسی سطح را فراهم آوردن محیطی مناسب به منظور عرضه آخرین دستاوردهای مهندسان و دانشجویان سراسر کشور در زمینه مهندسی سطح و در قالب مقالات و کنفرانس‌های علمی دانست و گفت: این کنفرانس به منظور ایجاد بستری مناسب برای آشنایی روزافزون دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور با آخرین زمینه‌های پژوهشی و دستاوردهای علمی و صنعتی در این بخش و نیز ایجاد ارتباط هرچه بیشتر به منظور بسترسازی برای ایجاد تعاملات علمی و صنعتی برگزار می‌شود.

نحوی اضافه کرد: ارتقاء سطح علمی دانشجویان و شرکت کنندگان در سمینار از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ایجاد پویایی و انگیزه مشارکت در فعالیت‌های علمی دانشجویی برای دانشجویان از دیگر اهداف برگزاری چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح در دانشگاه صنعتی اصفهان است.

وی با بیان محورهای اصلی برگزاری این سمینار، افزود: علوم و مهندسی سطح در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع هوایی و صنایع نیروگاهی، فناوری نانو در مهندسی سطح، لایه‌های نازک، رسوب‌گذاری‌هایPVD  وCVD ، نیتراسیون گازی و پلاسمایی و پوشش حرارتی پلاسمایی و HVOF از جمله محورهای برگزاری این سمینار است.

وی ادامه داد: پوشش‌های توابعی FGM، پوشش‌های مانع حرارتی TBC، پوشش‌های فتوکاتالیست، تریبولوژی و سایش، شبیه سازی در فرآیندهای سطحی و ارزیابی و بررسی کیفیت سطوح، دیگر محورهای چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح را تشکیل می‌دهد.

دبیر اجرایی چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح، دانشگاه صنعتی اصفهان، انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران و شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران(پنها) را برگزارکنندگان اصلی این سمینار ملی عنوان کرد.

شایان ذکر است، چهاردهمین سمینار ملی مهندسی سطح 16 و 17 مهرماه به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی اینترنتی www.surfaceseminar.ir مراجعه کنند.

گنگره بین المللی عمران ، معماری و شهرسازی معاصر جهان - امارات دبی 20 آبان 95

پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی فرانسه - 23 آذر

کنفرانس بین المللی هنر، معماری و کاربردها - 25 آذرماه 95

دومین کنفرانس بین المللی نوآوری در علوم و تکنولوژی 25 آذر 1395 / سنگاپور

تمدید مهلت ارسال مقالات چهارمین کنگره بین المللی عمران ، معماری و توسعه شهری،دانشگاه شهید بهشتی

کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژیمالزی - 27 مهرماه - کوالالامپور

دومین کنفرانس بین المللی علوم مهندسی و تکنولوژی -برلین /آلمان - 18 آذرماه

پنجمین کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی فرانسه - 23 آذرماه 95

دومین همایش ملی یافته های نوین در علوم کشاورزی محیط زیست و منابع طبیعی پایدار

تخفیف در ثبت نام کنفرانس علوم و تکنولوژی اسپانیا

پنجمین دوره کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی

اولین کنفرانس بین المللی چشم اندازهای نو در مهندسی برق و کامپیوتر

سومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در شیمی و مهندسی شیمی

دومین همایش بین المللی دستاورد های نوین پژوهشی در مکانیک و هوافضا

سومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در مهندسی عمران و مدیریت شهری - 26 شهریور

اخبار روزنامه ها