ورود ششم ابتدايی ‌ها بدون كنكور به دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پذيرش بدون کنکورارسال شده در   11 مهر 1391-02 October 2012بازدید 3758

ورود ششم ابتدايی ‌ها بدون كنكور به دانشگاه


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در صورتي كه قانون حذف كنكور در سال 93 اجرايي شود، ورودي‌هاي ششم ابتدايي امسال پس از اخذ ديپلم، بدون كنكور وارد دانشگاه مي‌شوند.

ابراهیم سحرخیز درباره 12 ساله شدن ديپلم و حذف مقطع پيش دانشگاهي و كنكور گفت: با استقرار نظام 3ـ3ـ6 از امسال ديپلم آموزش و پرورش 12 ساله مي‌شود و پيش دانشگاهي نيز حذف خواهد شد، لذا دانش آموزاني كه امسال وارد پايه ششم ابتدايي شده‌اند، پس از پايان سال سوم متوسطه، با اخذ ديپلم از آموزش و پرورش فارغ التحصيل مي‌شوند، چرا كه بر اساس قانون پيش دانشگاهي حذف خواهد شد.

وي درباره راهيابي ورودي‌هاي ششم امسال به دانشگاه آنهم بدون كنكور، اظهار كرد: چنانچه قانون حذف كنكور در سال 93 اجرايي شود، قطعا دانش آموزان نظام جديد بدون كنكور وارد دانشگاه مي‌شوند كه جزئيات و نحوه ورود آنها به دانشگاه در قانون حذف كنكور مشخص مي‌شود.

سحرخيز ادامه داد: بر اساس برنامه آموزش و پرورش، در سال تحصيلي 97-96 نظام آموزشي جديد به طور كامل مستقر مي‌شود و پيش دانشگاهي نيز در سال 96 حذف خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنين با اشاره به تصويب نهايي سند درس ملي و تغييرات كتب دوره متوسطه بر اساس اين سند، تصريح كرد: سند درس ملي مبنا و برنامه تولید کتاب‌های درسی است و تمامي محتواي آموزشي و پرورشي بر اساس آن تاليف مي‌شوند.

وي افزود: بر اساس اهدافی که در برنامه درسی ملی تعریف شده، برای هر ماده درسی، حوزه‌های یادگیری در نظر گرفته شده، لذا مولفان كتب درسي با راهنمايي اين سند اقدام به تاليف و تنظیم كتابها خواهند كرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر همين اساس، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از هم اكنون كار تاليف كتابهاي جديد از جمله كتب اول راهنمايي را آغاز كرده و سال آينده علاوه بر كتابهاي سوم دبستان، كتب درسي پايه اول راهنمايي بر اساس برنامه سند درس ملي تدوين و چاپ مي‌شود.

به گفته سحرخيز، براي استقرار نظام جديد آموزشي، هر ساله كتاب‌هاي 2 پايه تحصيلي تغيير و از امسال يك پايه تحصيلي به طور موقت حذف مي‌شود تا در سال بعد با نظام و كتب جديد مسقر شود كه در اين راستا آغاز حذف موقت پايه‌هاي تحصيلي با برداشتن اول راهنمايي در سال جاري آغاز شده و اين روند تا استقرار كامل نظام 3-3-6 ادامه خواهد داشت.

 


ششم ابتدايی ‌ها پذیرش بدون كنكور دانشگاه

نحوه پذیرش دانشجوی بدون کنکور در موسسات غیرانتفاعی اعلام شد

تکمیل ظرفیت پذیرش بدون آزمون مقطع کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی و ارشد در تمکمیل ظرفیت مهر ماه 95 دانشگاه

مهلت ثبت نام در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید ثبت نام دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور در غیرانتفاعی‌ها قانونی شد / مشکل سنواتی‌ها حل شد

پذیرش بدون آزمون دانشجو در بیش از 60 رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریز

پذیرش بدون کنکور در دانشگاه قرآن و حدیث به شیوه مجازی

پذیرش بدون کنکور دانشجوی در مرکز علمی کاربردی هلال تهران

آغاز ثبت نام در دوره های کاردانی بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی

معافیت تحصیلی پذیرفته شدگان در رشته‌های بدون آزمون علمی کاربردی

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد 95-96

پذیرش بدون کنکور کارشناسی در موسسه آموزش عالی طلوع مهر

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان

پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در 25 دانشگاه

اخبار روزنامه ها