آغاز توزيع چهار و ۵۰۰ معرفي نامه ارز دانشجويي از۳۱ خردادماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   30 خرداد 1392-20 June 2013بازدید 1459آغاز توزيع چهار و ۵۰۰ معرفي نامه ارز دانشجويي از۳۱ خردادماه
پرتال دانشگاهی به نقل از حسن مسلمي ناييني روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگي ايرنا با بيان اينكه بيشترين تقاضاي ارز دانشجويي در سال ۹۲ براي تاريخ ۳۱ خردادماه ثبت شده است، گفت: در اين مرحله، در مجموع تعداد شش هزار و ۳۷۰ تقاضا براي دريافت حواله ارزي از سوي دانشجويان با هزينه شخصي شاغل به تحصيل در خارج از كشور در سامانه اينترنتي نشا به ثبت رسيد.
مسلمي افزود: پس از بررسي پرونده ها ۷۱ درصد تقاضاي دريافت معرفي نامه ارز دانشجويي اين نوبت ، با چهار هزار و ۴۹۹ نفر موافقت و حواله هاي مربوطه صادر شده است.
به گفته وي، ۲۹ درصد تقاضاهاي دريافتي در اين نوبت يعني تعداد يك هزار و ۸۷۱ مورد نيز به دليل نقص پرونده مورد موافقت قرار نگرفته كه متقاضيان مي توانند با تكميل اطلاعات و مدارك مورد نياز در پرونده، براي دريافت معرفي نامه در نوبت توزيع هاي بعدي قرار گيرند.
معاون بورس سازمان امور دانشجويان خاطرنشان كرد: توزيع معرفي نامه ارز دانشجويي از فردا، ۳۱ خرداد ماه ?? در موسسات مشخص شده در ?? شهرستان اروميه، اهواز، اصفهان، تبريز، رشت، زنجان، ساري، شيراز، كرمان، كرمانشاه و مشهد و هفت موسسه در سطح تهران آغاز مي شود و به مدت پنج روز كاري ادامه خواهد داشت.

**آمار دانشجويان ايراني اعزام با هزينه شخصي در دانشگاه هاي خارجي
مسلمي، آمار دانشجويان ايراني اعزام با هزينه شخصي كه در سامانه اينترنتي نشا ثبت نام كرده اند را ۵۶ هزار و ۲۹۶ نفر ذكر كرد و گفت: كشور مالزي با ۹ هزار و ۷۷ نفر، آمريكا با هفت هزار و ۸۳۰ نفر، كانادا با پنج هزار و ۷۹۶ نفر، آلمان با سه هزار و ۳۵۶ نفر، انگلستان با سه هزار و ۱۵۲ نفر، تركيه با سه هزار و ۶۰ نفر، ايتاليا با سه هزار و ۹ نفر، هند با دو هزار و ۶۵۰ نفر، استراليا با دو هزار و ۴۶۹ نفر به ترتيب بيشترين تعداد دانشجويان ايراني اعزام با هزينه شخصي كه عضو سامانه نشا شده اند را دارا هستند.
به گفته وي، تعداد يكهزار و ۸۲۲ نفر از دانشجويان ايراني اعزام با هزينه شخصي نيز از سوئد، يكهزار و ۵۳۲ نفر از قبرس، يكهزار و ۳۱۴ نفر از فرانسه، يكهزار و ۱۰۳ نفر از تاجيكستان، ۹۶۵ نفر از اتريش، ۹۵۲ نفر از آذربايجان و ۹۳۲ نفر از كشور ارمنستان در سامانه نشا ثبت نام كرده اند.
دانشجويان ايراني كه با هزينه شخصي براي ادامه تحصيل به كشورهاي خارجي سفر مي كنند براي دريافت معرفي نامه ارز تحصيلي لازم است در سامانه نشا ثبت نام كنند.


زمان توزیع ارز دانشجویی ارز دانشجویی زمان پراخت ارز دانشجویی نحوه دریافت ارز دانشجویی شرایط دریافت ارز دانشجویی
اخبار روزنامه ها