ارزيابی 3 هزار مدرک دانش آموختگی خارج از کشور و عدم ارزيابی مدارک دانشگاه های ضعيف

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   23 آذر 1392-14 December 2013بازدید 843ارزيابی 3 هزار مدرک دانش آموختگی خارج از کشور و  عدم ارزيابی مدارک دانشگاه های ضعيف

مديرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجويان از ارزيابي حدود 3 هزار و 200 مدرک مربوط به دانش آموختگان خارج از کشور خبر داد و گفت: اين مدارک سال گذشته ارزيابي شد که حدود 700 مورد مربوط به فارغ التحصيلان دکتري بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
دکتر محمدحسين مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: سال گذشته حدود 3 هزار و 200 مدرک دانش آموختگان خارج از کشور ارزشيابي شد.

وي ادامه داد: 650 تا 700 مدرک مربوط به فارغ التحصيلان دکتري، حدود يک هزار و 500 مدرک مربوط به فارغ التحصيلان کارشناسي ارشد و مابقي هم مربوط به فارغ التحصيلان کارشناسي و کارداني بود که ارزشيابي شد.

مديرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجويان تاکيد کرد: دانشجوياني که قصد ادامه تحصيل در دانشگاه هاي خارج از کشور را دارند مي توانند به سايت وزارت علوم مراجعه کرده و با مشاهده ليست دانشگاه هاي مورد قبول وزارت علوم دانشگاه‌هاي ممتاز و خوب را براي تحصيل انتخاب کنند.

وي توصيه کرد: دانشگاه هاي درجه سه را کمتر و دانشگاه هاي درجه چهار را اصلا براي تحصيل انتخاب نکنند چون جزء دانشگاه هاي ضعيف ارزيابي شده است و مدرک کارشناسي ارشد و دکتري اين دانشگاه ها ارزيابي نمي شود و مورد پذيرش نيست .

مجلس آرا در خصوص دانشگاه هايي که در ليست وزارت علوم وجود ندارد هم گفت: مدارک دانش آموختگان دانشگاه‌هايي که در ليست وزارت علوم هم نباشد چنانچه شاخص هاي مورد نظر را داشته باشد ارزيابي مي شود و در ليست دانشگاه هاي وزارت علوم قرار مي گيرد.

وي افزود: اکنون تعداد زيادي دانشگاه وجود دارد که در ليست وزارت علوم نيستند اما از نظر ارزيابي ها از شاخص هاي مناسب برخوردارند که ليست آن را نيز در سايت قرار داده ايم تا دانشجويان از آن استفاده کنند.

وي در مورد مکانيزه شدن صدور مدارک دانش آموختگان گفت: از 5 سال پيش تمام پرونده هاي دانش آموختگان  مکانيزه شده و با يک کليک مي توانند به پرونده مورد نظر خود دسترسي داشته باشند.


دانش آموختگی خارج از کشور ارزیابی دانش آموختگی خارج از کشور تحصیل در خارج
اخبار روزنامه ها