نکاتی که دانشجویان برای اعزام به خارج باید به آنها توجه کنند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارجارسال شده در   26 آذر 1392-17 December 2013بازدید 1653نکاتی که دانشجویان برای اعزام به خارج باید به آنها توجه کنند
رئیس جمهور کزری امروز در جلسه شورای وزیران، وزارت تحصیلات را موظف کرد که در اعزام دانشجویان به خارج از کشور بیشتر دقت کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از : خبرگزاری آوا، آقای کرزی به وزیر تحصیلات عالی گفته که در اعزام دانشجویانی که به هزینه دولت به خارج از کشور جهت تحصیل فرستاده می‌شوند، بیشتر دقت کند.
رئیس جمهور همچنان خواست که آگاهی‌های لازم در رابطه به سطح دانش، فرهنگ کشور میزبان، چگونگی برخورد آنان با استادان به این دانشجویان داده شود؛ تا به گفته او، با پول اختصاص یافته دراین عرصه نتایج مطلوب و کادرهای ورزیده تربیه شود.
این درحالی است که وزارت تحصیلات عالی افغانستان از شفاف بودن روند فرستادن محصلان افغان به خارج همواره اطمینان داده است، اما شک و تردیدهای نیز در زمینه توزیع شفاف بورس‌ها وجود دارد.

وزارت تحصیلات عالی بورس‌های تحصیلی را در سه کته‌گوری؛ دولتی، گروپی و شخصی ارائه می‌کند و سالانه صدها جوان به خارج از کشور فرستاده می‌شود.


اعزام به خارج تحصیل در خارج شرایط تحصیل در خارج نکته های مورد توجه در تحصیل خارج تحصیلات دانشگاهی در خارج
اخبار روزنامه ها