85 هزار دانشجوی بدون کنکور در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد جذب شدند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کاردانیارسال شده در   15 آبان 1391-05 November 2012بازدید 207385 هزار دانشجوی بدون کنکور در مقطع کاردانی دانشگاه آزاد جذب شدند

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از جذب 85 هزار دانشجوی بدون کنکور در مقطع کاردانی خبر داد و گفت: افزایش این تعداد دانشجو سبب شد بخشی از رشته محل های دانشگاه آزاد از حالت تعطیل یا نیمه تعطیلی خارج شوند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از  ایرنا براساس اعلام روز دوشنبه دانشگاه آزاد اسلامی، ˈفرهاد دانشجوˈ در نخستین اجلاس سراسری بانوان فرهیخته این دانشگاه اظهار داشت: طبق مجوز اخذ دانشجوی بدون کنکور در مقطع کاردانی تعداد دانشجویان را از 20 هزار دانشجو به 85 هزار دانشجو رساندیم که سبب شد بخشی از رشته محل های دانشگاه آزاد از حالت تعطیل یا نیمه تعطیلی خارج شوند.

وی تصریح کرد که تمام دانشگاه­های کشور اعم از دولتی، پیام نور و غیرانتفاعی شهریه دانشجویان مقطع کاردانی را 15 درصد افزایش دادند در حالی که دانشگاه آزاد به دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته خود 20 درصد تخفیف داده و شهریه دانشجویان سالهای گذشته خود را افزایش نداده است.

دانشجو ادامه داد: با تغییر سیاستها، درآمد دانشگاه را افزایش و فشار مالی بر دانشجویان را کاهش دادیم و بدنبال ایجاد منابع مالی جدید نظیر بانک، بیمه و استفاده از منابع بانکی موجود و صرفه جویی هستیم.

رییس دانشگاه آزاد همچنین به ایجاد مجتمع های تک جنسیتی اشاره کرد و افزود: ما با این کار به دانشجویان حق انتخاب می دهیم تا هر کجا که راحت باشند، ادامه تحصیل دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی را با نقدینگی محدود و دو هزار و 600 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است، گفت: دانشگاه همچنین ساختار متمرکزی داشت که بیشترین تصمیمات در ستاد مرکزی گرفته می شد.

دانشجو با اشاره به اینکه در بدو ورود به دانشگاه آزاد از بین 42 واحد علوم و تحقیقات بیش از 32 واحد آن مجوز نداشتند و مدرک فارغ التحصیلان آنها توسط آموزش عالی کشور به رسمیت شناخته نمی شد، گفت که خوشبختانه این مشکل تا به امروز حل شده است.

وی ادامه داد: در گذشته توجه کمتری به جذب اعضای هیات علمی جوان و دارای پتانسیل قوی شده است.

دانشجو، افراط و تفریط را به عنوان بزرگترین آسیب کار فرهنگی پس از جهل و ندانستن قلمداد کرد و خطاب به بانوان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانش خود را نسبت به آن چیزی که باید باشید افزایش دهید و به آن چیزی که اعتقاد دارید صبورانه برخورد کنید.

وی از فرهنگ به عنوان اولویت اول و ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش را به عنوان اولویت دوم دانشگاه آزاد یاد کرد.

رییس دانشگاه آزاد به وجود 18 هزار رشته محل در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: زمانی که دانشگاه را تحویل گرفتم دو سوم رشته محل ها تعطیل یا نیمه تعطیل بودند.

دانشجو خاطرنشان کرد: در سال 89، هفت هزار و 500 رشته، درسال 90، ده هزار و در سال 91 ، 11 هزار رشته محل تعطیل یا نیمه تعطیل بودند که 40 درصد مربوط به مقطع کاردانی و 20 درصد مربوط به دوره های کارشناسی های پیوسته بود که همه اینها ماحصل مدیریت و سیاستهای اشتباه بوده است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه اجلاس سراسری بانوان فرهیخته با تاکید بر اینکه زنان از توانایی هایی بسیار زیادی برخوردار هستند، گفت: باید در مدیریت از بانوان نیز استفاده کنیم.
دانشجوی بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه آزاد

فردا آخرین مهلت ثبت نام در دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

آمار ثبت نام در کاردانی علمی کاربردی/ تنها یک پنجم ظرفیت پر شد!

شهریه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

آمار نهایی داوطلبان آزمون های کاردانی/ظرفیت بیشتر از تعداد داوطلب

کارت آزمون کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای از 19 مرداد توزیع می گردد

اجحاف در حق مسلم دانشجویان کاردانی تربیت بدنی

ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای

ثبت‌ نام در دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای

آغاز ثبت نام کاردانی بدون آزمون آموزشکده‌های سما

پذیرش بدون کنکور کاردانی غیرانتفاعی از ۱۹ آبان

زمان پایان ثبت نام پذیرش در رشته‌ های تحصیلی کاردانی

اعلام نتایج اسامی پذیرفته‌ شدگان نهایی آزمون کاردانی

اسامی پذیرفته شدگان دوره هاي کارداني فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي

آخرین مهلت ثبت‌ نام دانشگاه جامع علمی کاربردی

شروع ثبت نام ۱۰۲ هزار نفر دوره های کاردانی در دانشگاه علمی کاربردی (مهرماه 94)

اخبار روزنامه ها