همایش ملی فاطمه شناسی و جایگاه زن در اسلام در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   04 خرداد 1390-25 May 2011بازدید 1801


با حضور صدها کارشناس فرهنگی از سراسر کشور :

همایش ملی فاطمه شناسی و جایگاه زن در اسلام در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

همایش ملی فاطمه شناسی و جایگاه زن در اسلام با حضور مقامات کشور ، استان و شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد .


مدیر روابط عمومی این دانشگاه و مسئول اطلاع رسانی همایش با اعلام  این خبر گفت : در این همایش که صدها نفر از کارشناسان ، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور حضور داشتند یکصد مقاله ارائه شد . سید امیر رضا حسینی نژاد افزود : این همایش با محورهایی در دو بخش فاطمه شناسی و جایگاه زن در اسلام با زیر مجموعه های فردی ، خانوادگی و تربیتی ، فرهنگی ، سیاسی ، شخصیت حقیقی و حقوقی زن در اسلام ، زن تاثیر گذار ، خانواده مطلوب و شاخص هاو ازدواج و ... برگزار شد .


وی تعداد مقالات ارائه شده به دبیرخانه همایش را 540 مقاله ذکر کرد و گفت : از این تعداد مقالات 20 مقاله به شکل سخنرانی و در دو آیتم صبح و بعد از ظهر و 80 مقاله نیز به شکل پوستر ارائه گردید . حسینی نژاد با اشاره به حضور حجت الاسلام یعقوبی معاونت فرهنگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور ، مسئولان استان و شهرستان از جمله امام جمعه شاهرود ، اعضای شورای شهر ، فرمانده نیروی انتظامی ، دبیر منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی ، نماینده ولی فقیه در دانشگاههای آزاد اسلامی استان سمنان ، روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شهرستان و استان و دهها مهمان دیگر ، از استقبال چشمگیر مسئولان برای شرکت در این همایش نام برد و اظهار داشت : حضور در این نوع همایشها که در مورد شان ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت است خود یک عبادت محسوب می شود .مسئول اطلاع رسانی این همایش همچنین گفت : همایش ملی فاطمه شناسی مورد استقبال کم نظیر دانشجویان نیز قرار گرفت و با توجه به اینکه مطمئن بودیم استقبال خوبی در این زمینه به عمل می آید سالن فرعی نیز با تمامی امکانات سمعی و بصری برای مدعوین فراهم شده بود .


وی از برگزاری کارگاههای تخصصی این همایش در ماههای گذشته گفت و اشاره کرد در یکی از این کارگاهها حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه شاهرود بر لزوم الگو گیری بانوان از حضرت زهرا (س) تاکید کرد و در در کارگاه دیگری نیز حجت الاسلام شکری مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان خواستار کاربردی تر شدن محورهای همایش ملی فاطمه شناسی و جایگاه زن در اسلام شد .


حسینی نژاد گفت : برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب نیز از برنامه های جنبی همایش بود . یادآوری می شود این همایش به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و معاونت پژوهشی و فناوری این دانشگاه و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در منطقه ده ، هیات محبان اهل بیت وابسته به واحدهای دانشگاهی منطقه ده ، دانشگاههای آزاد اسلامی این منطقه و دبیر خانه آن و با مشارکت دفتر امام جمعه ، دانشگاههای صنعتی و پیام نور ، علوم پزشکی ، علوم قرآن ، سازمان تبلیغات اسلامی ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اداره اوقاف ، شورای شهر ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهرود برگزار شد .  
همایش ملی فاطمه شناسی جایگاه زن در اسلام دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها