دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فردا افتتاح می‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   22 آذر 1390-13 December 2011بازدید 1496


دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فردا افتتاح می‌شود
دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری فردا سه شنبه 22 آذر همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری با حضور وزرای علوم، دفاع و صنعت در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری با هدف ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری در سطح کشور، شناسایی و عرضه یافته‌های پژوهشی و فناوری، بسترسازی برای تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری‌های توسعه‌یافته، برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران و فناوران دستگاه‌های اجرایی و خریداران دستاوردها و تقویت ارتباط با جامعه در فضایی به وسعت 10 هزار مترمربع به نمایش دستاوردهای پژوهش و فناوری می‌پردازد.

این نمایشگاه فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ پژوهش و فناوری و تمرکز بر ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری کشور از طریق ارائه آخرین دستاوردهای پژوهش و فناوری مراکز علمی و تحقیقاتی و پارک‌ها و مراکز رشد علم و فناوری است.

دوازدهمین دوره نمایشگاه هفته پژوهش و فن بازار با هدف ایجاد فضای تعامل بیشتر بین فعالان عرصه علم و فناوری از طریق اطلاع‌رسانی آخرین دستاوردها و محصولات فناورانه پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و نیز ارائه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و نیازمندی‌های فناوری دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های پژوهشی کشور در حال برگزاری است.

در این راستا اطلاعات دستاوردها و محصولات پیشرفته پارک‌ها و مراکز رشد و نمونه‌های تولید شده آنها و همچنین طرح‌های اولویت‌دار پژوهشی دستگاه‌ها و مجموعه‌های علمی پژوهشی در قالب پوستر، در سالن اختصاصی فن بازار به نمایش درمی‌آید.

اطلاعات محصولات و تجهیزات پیشرفته و همچنین اطلاعات مربوط به عرضه و تقاضاهای حوزه فناوری در کشور، از طریق سامانه فن بازار جمهوری اسلامی  ایران به نشانی www.techtrade.irبرای عموم در دسترس قرار دارد.

از جمله بخش‌های نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری می‌توان به غرفه‌های قطب‌های علمی اشاره کرد. برخی از قطب‌های علمی کشور به ارائه دستاوردهای خود در این بخش می‌پردازند و همچنین نشریات علمی کشور نیز در این نمایشگاه حضور فعال دارند.

در دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی 40 دانشگاه، 25 پژوهشگاه و مرکز پژوهشی، 16 پارک علم و فناوری و مرکز رشد، 27 دستگاه اجرایی، 46 شرکت ایرانی سازنده تجهیزات آزمایشگاهی و 35 مشارکت کننده در بخش فن بازار حضور دارند.

نمایشگاه پژوهشی و فناوری از 22 آذرماه آغاز و تا 28 آذرماه ادامه دارد.


دوازدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی فردا افتتاح می‌شود

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها