بر پایی همايش بزرگ "راز زن بودن " در منطقه 13

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   18 امرداد 1391-08 August 2012بازدید 1186
بر پایی همايش بزرگ "راز زن بودن " در منطقه 13


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاري موج - در راستاي آشنايي با سيره حضرت زهرا (س)و به منظور نهادينه‌کردن فرهنگ عفاف و حجاب در محيط‌ هاي اداري،معاونت برنامه ريزي و توسعه شهري با همکاري اداره بانوان منطقه 13 اقدام به برپايي همايش بزرگ عفاف و حجاب در مجتمع روح الله کرد.

به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 13 ، در اين همايش که با حضور قائم مقام منطقه 13، معاونين، شهرداران نواحي و جمعي از بانوان پرسنل منطقه برگزار شد بر توجه به فرهنگ عفاف و حجاب از منظر کرامت‌بخشي و ارزش آفريني به بشر به عنوان يکي از مباني ديني تاکيد شد.
در ابتداي همايش، امير شهرابي، معاون برنامه ريزي و توسعه شهري ضمن خير مقدم به حضار نکاتي پيرامون لزوم نهادينه سازي عفاف و حجاب مطرح کرد و گفت: در بحث عفاف و حجاب آموزش نقش پر رنگي داشته به طوري که با ارائه مباني و اصول عفاف و حجاب به افراد، هر يک از آنها به عنوان مبلغ مي توانند مباحث را به ديگران انتقال داده و در فرهنگ سازي عفاف و حجاب سهيم باشند.
از ديگر سخنرانان اين همايش مهندس کرشيار، قائم مقام منطقه که به بيان لزوم رعايت الگوي عفاف و حجاب در محيط اداري پرداخته و گفت: با توجه به اهميت حجاب و عفاف در جامعه ، شهرداري تهران تلاش هاي قابل توجهي در ترويج فرهنگ عفاف و حجاب انجام داده که در اين راستا شهرداري منطقه 13 نظارت بر محيط هاي اداري داشته و سعي شده با اقدامات فرهنگي گام هاي مثبتي در راستاي آگاهي بانوان نسبت به تاثير حجاب در زندگي و رعايت عفاف و حجاب بردارد.
وي اضافه کرد: حجاب به‌عنوان عامل ايجاد امنيت در محيط اداري باعث پيشرفت روند کاري و سلامت محيط اداري و به تبع آن محيط خانه و خانواده مي شود.
در اين همايش حجت الاسلام والمسلمين محمد برمايي، استاد دانشگاه طي سخناني پيرامون مساله حجاب و بي حجابي در جامعه و ديدگاه هاي گوناگون در اين زمينه صحبت کرد و گفت: توجه به حفظ عفاف وحجاب بايد بصورت مستمر مورد تاکيد قرار گرفته واز برخوردهاي محقر آميز در اين زمينه بايد به جد پرهيز شودونبايد فراموش کرد که حجاب عفاف نماد زن مسلمان است وطرح حجاب وعفاف همت همگاني را مي طلبد.
وي در بخشي از صحبت هايش اظهار داشت: عفاف و پاکدامني تنها مختص بانوان نيست بلکه آقايان نيز مي بايست به اين امر مهم توجه داشته باشند.
توجه به گوهر ارزشمند حجاب و عفاف در راستاي انسجام کانون خانواده ، نگاهي به مباني حجاب در قرآن و احاديث اهل بيت، و تبيين آموزه هاي ديني جهت شناخت حدود و اهداف حجاب و.. از ديگر مباحثي که در اين همايش مطرح شد.
پخش کليپي با موضوع حجاب از منظر مقام معظم رهبري، توزيع پکيج هاي عفاف و حجاب و.. از ديگر بخش هاي اين مراسم بود.

همايش راز زن بودن همایش

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها