عدم احراز نخبگی برگزیدگان جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   30 تیر 1392-21 July 2013بازدید 793عدم احراز نخبگی برگزیدگان جشنواره جوان و بین المللی خوارزمی

پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی و بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی فراخوان ثبت نام خود را اعلام کرده است که به گفته قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به دلیل وجود برخی مشکلات برگزیدگان این دو جشنواره احراز نخبگی نخواهند شد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به منظور كشف، جذب و پرورش استعدادها در زمينه‌های مختلف علمی و صنعتی، حمايت و پشتيبانی از مخترعان، مبتكران و پژوهشگران داخلی، استفاده از استعدادهای بالقوه كشور و انتقال تجربه‌های علمی و فنی ساير كشورها به داخل كشور اقدام به برگزاری جشنواره خوارزمی در بخش دانش آموزی و آزاد و بین الملل کرده است.

این در حالی است که به دلیل وجود برخی مشکلات برگزیدگان پانزدهمین جشنواره جوان خوارزمی و بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی در بنیاد ملی نخبگان احراز نخبگی نشدند. 

بر اساس آیین نامه بنیاد ملی نخبگان برگزیدگان جشنواره‌های جوان خوارزمی و بين‌المللی خوارزمی از تسهیلات بنیاد برخوردار می‌شوند که از آن جمله می‌توان به تسهيلات نظام وظيفه، تسهيلات محققان دوره‌های پسا دكتری (جايزه علمی شهيد دكتر چمران)، اعتبار پژوهشی مرحوم دكتر كاظمی آشتيانی ويژه استادياران جوان، تسهيلات ساخت و خريد مسكن به مبلغ 500 و 800 ميليون ريال و كمک ‌هزينه سفر عمره مفرده اشاره کرد.

دکتر سعید سهراب پور- قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید عدم پذیرش منتخبین جشنواره جوان خوارزمی سال گذشته افزود: مشکلاتی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران وجود دارد که نیاز است تا مسئولان این سازمان نسبت به حل آن اقدام کنند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به جزئیات این مشکلات توضیح داد: از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران مسابقات رباتیک برگزار می‌شود که با ارسال نامه‌ای برنده‌های این مسابقات به بنیاد ملی نخبگان اعلام شد ولی مجددا طی ارسال نامه‌ دیگری اسامی افراد منتخب دیگری را اعلام کردند که این امر برخلاف قوانین بنیاد است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در برگزاری جشنواره جوان خوارزمی خاطرنشان کرد: به سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اعلام شد که در داوری‌ طرح‌های ارسالی باید نمایندگان بنیاد ملی نخبگان حضور داشته باشند که این امر محقق نشد و در نهایت مشاهده کردیم افرادی که جزء مسئولان بودند به عنوان برندگان معرفی شدند.

سهراب پور با اشاره به استعفای رئیس جشنواره و معرفی فرد دیگری به عنوان مسئول برگزاری جشنواره جوان، ادامه داد: این مشکلات باید حل شود.

وی با تاکید بر اینکه این مشکلات در خصوص جشنواره بین المللی خوارزمی نیز وجود دارد، یادآور شد: در این زمینه مذاکراتی با رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران نیز انجام و مقرر شد این مسایل به دقت مورد بررسی قرار گیرد و این سازمان بر اساس قوانین عمل کند.عدم احراز نخبگی برگزیدگان جشنواره جشنواره نخبگان بین المللی خوارزمی

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها