برگزاری سومین جشنواره‌ منطقه‌ای زاگرس در دانشگاه ایلام در اواخر شهریورماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همايش سمينارارسال شده در   23 شهریور 1392-14 September 2013بازدید 522برگزاری سومین جشنواره‌ منطقه‌ای زاگرس در دانشگاه ایلام در اواخر شهریورماه


سومین جشنواره منطقه‌ای نوآوری و شکوفایی زاگرس، 26 تا 28 شهریور ماه امسال در سه بخش داوری اختراعات، تجاری‌سازی و بخش ویژه با حضور استان‌های کرمانشاه، کردستان، لرستان، همدان و ایلام در دانشگاه ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار علمی ایسنا منطقه ایلام، دکتر خلیل سالکی با بیان اینکه در بخش داوری اختراعات بیش از 169 مخترع در سامانه ثبت نام کرده‌اند، افزود: پس از داوری اولیه بیش از 139 اختراع مورد تایید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از مجموع 139 اختراع راه یافته به بخش داوری، سهم استان کرمانشاه 35، ایلام 25، لرستان 24 ، همدان و کردستان هر کدام 18 طرح است و 19 طرح از استان‌های دیگر به جشنواره ارسال شده است.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام با اشاره به زمینه تخصصی اختراعات گفت: اختراعات ارائه شده در این جشنواره مربوط به حوزه‌های مکانیک و ماشین‌های کشاورزی، برق، الکترونیک و کامپیوتر، شیمی و مواد، پزشکی و مهندسی پزشکی، کشاورزی و صنایع غذایی و عمران و تأسیسات ساختمانی بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 12.5 درصد شرکت کنندگان دارای مدرک دکتری، 31.5 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد، 39 درصد دارای مدرک کارشناسی و 17 درصد هم دارای مدرک دیپلم هستند، تصریح کرد: بیش از 65 درصد از شرکت‌کنندگان 20 تا 30 سال، 26 درصد بین 30 تا 40 سال و 9 درصد هم بالای 40 سال سن دارند.

سالکی از اختصاص تسهیلات و حمایت‌ از اختراعاتی که در بخش داوری مورد تأیید داوران جشنواره قرار بگیرند، خبر داد و خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبار پژوهشی و نوآوری در سطح سه به مبلغ 30 تا 50 میلیون ریال، معافیت از نظام­ وظیفه ویژه‌ آقایان، امکان حضور در بخش تجاری سازی جشنواره بین المللی نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی که هر ساله بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود، از جمله تسهیلات برای راه یافتگان به این جشنواره است.

رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام با اشاره به بخش تجاری‌سازی اختراعات اضافه کرد: در بخش تجاری‌سازی 14 اختراع تحت ارزیابی قرار گرفته و از اعتبار نوآوری بنیاد برای تکمیل کار خود استفاده کرده‌اند و با ارائه طرح کسب و کار با هدف تجاری‌ سازی در جشنواره حضور خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در جشنواره زاگرس اتاق تعامل سرمایه گذار و مخترع (CIP) با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی، چندین شرکت معتبر خصوصی و همچنین نهادهای دولتی به منظور تجاری سازی طرح مخترعین و انعقاد قرارداد بین سرمایه‌گذار و مخترعین بر پا خواهد بود، اضافه کرد: در بخش ویژه اختراعات این جشنواره برای اولین بار یک بخش ویژه تحت عنوان ابزار ایجاد شده که از 35 طرح ثبت نام شده، پس از داوری اولیه 10 طرح در این بخش حضور خواهند یافت.

سالکی در ادامه تصریح کرد: اساسی‌ترین مشکل مخترعان در تجاری سازی اختراعات خود عدم همکاری بانک‌ها در دادن تسهیلات لازم است.

وی از مهیا کردن اتوبوس به صورت رایگان برای بازید شرکت کنندگان از این جشنواره خبرداد و گفت: این جشنواره از ساعت 9 صبح تا 6 عصر در دانشگاه ایلام برای بازدید شرکت کنندگان دایر خواهد بود.


جشنواره‌ منطقه‌ای زاگرس زمان برگزاری جشنواره منطقه ای زاگرس برگزاری جشنواره منطقه ای زاگرس در شهریورماه

تمدید مهلت ثبت نام در سومین جشنواره دانشجویی ابن سینا

فراخوان مجله علمی تحقیقاتی و پژوهشی علوم انسانی اسلامی

برترین‌های نوآوری‌ محصول شرکتهای ایرانی در سال 1395

برگزاری همايش رايگان «انتخاب خردمندانه» در دانشگاه اصفهان

برگزاری همایش نشریات دانشجویی در واحد تبریز

اجاره سالن همایش و سمینار جهت موسسات آموزشی

سمینار تحلیل صنایع منتخب در بورس بعد از مذاکرات 1+ 5 (مجتمع فنی تهران)

نخستین سمینار تخصصی گروه مهندسی عمران، معماری و شهرسازی دانشگاه فنی و مهندسی بوئین زهرا

سومین رویداد ایده بازار دانشگاه امیرکبیر برای تجاری‌سازی اختراعات

مقاله استاد دانشگاه خراسان شمالی به همایش بین المللی توسعه ارائه شد

همایش ملی سبک‌های زندگی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

شانزدهمین همایش کتاب سال حوزه با معرفی آثار برتر

کارگاه ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) دانشگاه آزاد

نشست چالش های فراروی رشته مطالعات زنان در دانشگاه آزاد

اخبار روزنامه ها