اخطار تعطیلی به 103 مؤسسه آموزشی غیرمجاز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / موسسه آموزش عالیارسال شده در   02 آبان 1391-23 October 2012بازدید 1980اخطار تعطیلی به 103 مؤسسه آموزشی غیرمجاز

سرپرست مرکز آموزش‌های عالی آزاد و آموزش‌های خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام کرد: 103 مؤسسه غیرمجاز در زمینه آموزش زبانهای خارجی اخطار تعطیلی گرفتند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از ایرنا براساس اعلام روز دوشنبه دانشگاه جامع علمی کاربردی، ˈعلی معصومیانˈ اظهار داشت: این موسسات آموزشی غیرمجاز پس از شناسایی، اخطاریه تعطیلی گرفتند و به آنها تذکر داده شد که در صورت عدم دریافت مجوزهای لازم در مهلت مقرر، پلمپ خواهند شد.

وی اضافه کرد: براساس ماده‌های 3 و 4 مصوبه جلسه 483 شورای عالی انقلاب فرهنگی سال 1380 با موضوع «سیاست‌ها و حدود وظایف و نحوه فعالیت مراکز مجری آموزش‌های آزاد کشور» صدور مجوز آموزش‌های آزاد کوتاه‌مدت در زمینه زبانهای خارجی، براساس سرفصل دروس مصوب وزارت آموزش و پرورش از سطح مبتدی تا قبل از دانشگاه، از وظایف و اختیارات وزارت آموزش و پرورش است.

براساس این مصوبه، صدور مجوز فعالیت‌های آموزش عالی آزاد و دوره‌های تخصصی و کاربردی کوتاه‌مدت اعم از زبان خارجی و دیگر زمینه‌های آموزشی بالاتر از سطح دوره‌ متوسطه، از وظایف و اختیارات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

معصومیان از داوطلبان دوره های آموزشی خواست برای جلوگیری از سو‌ء استفاده برخی مؤسسات از جایگاه آموزش عالی به ویژه در زمینه فعالیت‌آموزشی زبان خارجی و پیشگیری از تبعات بعدی، به پرتال مرکز آموزش‌های عالی آزاد و آموزش‌های خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی www.htct.uast.ir مراجعه وفهرست موسسات مجاز آموزش عالی آزاد را مشاهده کنند.

 

 


اخطار تعطیلی 103 مؤسسه آموزشی غیرمجاز

معرفی موسسه های آموزش عالی آزاد بدون مجوز

توقف پذیرش دانشجو و انحلال برخی مراکز آموزش عالی

وزارت علوم ظرفیت ۱۲ موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی را به دلیل تخلفات صفر کرد

۷ موسسه آموزش عالی آزاد از طرف وزارت علوم فاقد مجوز معرفی شدند

جلوگیری از ارائه مجوز جدید به موسسات آموزش عالی

پیش نویس تشکیل شورای فرهنگی استان­ ها و کمیته های فرهنگی پردیس ها و مراکز آموزش عالی بررسی شد

ساماندهی اختيارات و مسئولیت های هيئت های امنای موسسات آموزش عالی

نگاه آموزش و پژوهش در بودجه 93 و روند مثبتی را برای توسعه علمی نمی‌بینم

آخرین وضعیت بودجه سال 93 وزارت علوم

تغییر و اصلاح ساختار آموزشی و علمی کشور

ضرب العجل دو هفته ای به موسسه آموزشی نصیر برای ارائه مستندات

افزایش بودجه دولت نیجریه بودجه آموزش عالی این کشور

سوالات استاندارد معلمان را به سمت تدریس خلاق سوق می دهد

مسابقه وبلاگ نویسی موسسه آموزش عالی دیلمان

تاکید وزیر علوم بر ادغام موسسات کوچک آموزش عالی

اخبار روزنامه ها