اشد مجازات براي ضاربان دانشجوی دختر دانشگاه فردوسی مشهد صادر شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   19 خرداد 1390-09 June 2011بازدید 2206


سخنگوي کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي:
اشد مجازات براي ضاربان دانشجوی دختر دانشگاه فردوسی مشهد صادر شود


قيداري گفت: افرادي که دختر دانشجو را در دانشگاه فردوسي مشهد مورد ضرب وشتم قرار داده اند بايد بازداشت شوند و اشد مجازات براي آنها صادر شود.
به گزارش آريا به نقل ازخانه ملت،"سعدالله نصيري قيداري" تصريح کرد: در حال حاضر جزئيات دقيقي از ضرب و شتم دانشجوي دختر در دانشگاه فردوسي مشهد در دست نيست و نمي‌توان در اين باره اظهارنظر دقيقي را مطرح کرد.
نماينده مردم زنجان وطارم در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: مشخص نيست که دقيقا چه اتفاقي افتاده، حراست دانشگاه به نوعي نگهباني از دانشگاه را برعهده دارد و اين مورد ابهام دارد که افرادي داخل دانشگاه اقدام به اين کار کرده‌اند يا کساني وارد دانشگاه شده اند.
وي همچنين افزود: اين مساله بايد پيگيري شود، فرد و افراد خاطي به اشد مجازات برسند، حراست دانشگاه‌ها بايد مراقبت و نظارت بيشتري بر اين قبيل موارد داشته باشند.
وي تاکيد کرد: اينگونه اتفافات کنترل ناپذير است و بايد براي اجتناب از اين قبيل مسائل بايد حراست دانشگاه‌ها با دقت بيشتري به فعاليت خود بپردازند، همچنين فرد خاطي نيز به سزاي عمل خود برسد تا ديگران جرات انجام چنين کاري را نداشته باشند.
ساعت 14.30 بعد از ظهر روز 15 خرداد چند دانشجوي دانشگاه فردوسي مشهد در حوالي دانشکده علوم متوجه دختر دانشجويي شدند که بيهوش و عريان بر روي زمين رها شده بود، با اطلاع رساني اين دانشجويان، بلافاصله دختر مصدوم به بيمارستان امدادي شهيد کامياب منتقل شد.
در همين رابطه، روابط عمومي دانشگاه فردوسي مشهد در اطلاعيه‌اي نوشت: پيرو برخي اخبار و شايعات مندرجه و منتشره در برخي سايت‌ها و رسانه ها درخصوص مشکل پيش آمده براي يکي از دانشجويان دختر دانشگاه فردوسي مشهد و به منظور اطلاع رساني و تنوير افکار عمومي دراين باره به استحضار دانشجويان ودانشگاهيان مي‌رساند يکي از خانم‌هاي دانشجو روزيکشنبه 15 خرداد 90 در حدود ساعت13.30 در حوالي ميدان علوم پرديس دانشگاه مضروب گشته و چند دقيقه پس از آن، به محض اطلاع يافتن دانشجويان و مسئوولين دانشگاه، وي به همراه يکي از دوستانش به خوابگاه و سپس براي اطمينان ازسلامتي، به بيمارستان اعزام مي شود.
خوشبختانه اقدامات به موقع و پي گيري هاي مستمر مسئوولين دانشگاه باعث گرديد تا حال دانشجوي مضروب به سرعت روبه بهبودي بگذارد و بنابراين غير از مفقود شدن برخي لوازم همراه ،هيچ گونه مشکل قابل ذکري براي نامبرده پيش نيامد ه است.


اشد مجازات ضاربان دانشجوی دختر دانشگاه فردوسی مشهد صادر شود

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها