گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دو کشور ایران و قرقیزستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   25 اردیبهشت 1391-14 May 2012بازدید 991
گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دو کشور ایران و قرقیزستان


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون وزیر آموزش و علوم قرقیزستان خواستار حضور مراکز دانشگاهی و پژوهشی ایران در قرقیزستان شد.


ارسلان قربانی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم دیداری با مختار آرزبیک اویچ، معاون وزارت آموزش و علوم کشور قرقیزستان و باربایف اشیر علی ممت کناویچ، معاون دانشگاه شهر اوش داشت.

براساس این گزارش در این دیدار دو طرف با اشاره به سوابق و مشترکات فرهنگی، تاریخی و دینی دو کشور ایران و قرقیزستان، گسترش همکاری‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری بین دو کشور را بیش از پیش مورد تاکید قرار دادند.

قربانی در این نشست با بیان توانمندی‌ها و قابلیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های مختلف علمی، تحقیقاتی و فناوری به تعداد دانشگاه‌ها و تعداد دانشجویان کشور و همچنین رتبه نخست تولید علم کشورمان در سطح منطقه و رتبه 17جهان اشاره کردند و این همکاری‌ها را زمینه ساز وحدت و توسعه همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها دانست.

وی همکاری‌های بین دانشگاهی دو کشور دوست و برادر ایران و قرقیزستان را مورد اهمیت و تاکید قرار داد و حمایت همه جانبه وزارت علوم در این زمینه را اعلام کرد.

آرزبیک اویچ، معاون وزارت آموزش و علوم قرقیزستان نیز در ادامه این دیدار، پیشرفت‌های چشمگیر و ظرفیت‌ها و دستاوردهای علمی ایران را مورد تحسین قرار داد و با ابراز علقه‌های اسلامی و فرهنگی خویش به جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش همکاری‌های دانشگاهی بین دو کشور در زمینه‌هایی همچون: برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی، اجرای پروژه‌های مشترک پژوهشی، تاسیس واحدهای دانشگاهی ایران در قرقیزستان، گسترش فعالیت‌های مربوط به آموزش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه‌های قرقیزستان از مقاطع پایه تا تحصیلات دانشگاهی و... شد.

وی همچنین با اشاره به فعالیت‌های دانشگاهی سایر کشورهای خارجی در قرقیزستان، تاسیس واحدهای آموزشی اسلامی و علمی را برای کشور قرقیزستان و آینده علمی و فرهنگی آن کشور بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و خواستار حمایت‌های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران برای تحقق این مهم و پیشرفت علمی قرقیزستان شد.

همکاری‌ آموزشی پژوهش فناوری ایران قرقیزستان

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها