جایگاه تولیدعلم ایران مقدم بر سوئیس و روسیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   27 مهر 1391-18 October 2012بازدید 972
جایگاه تولیدعلم ایران مقدم بر سوئیس و روسیه

پرتال دانشگاهی کشور سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به حفظ جایگاه شانزدهمی ایران در تولید علم گفت: ایران با تولید 27 هزار و 31 مقاله در کمتر از یک سال از نظر تولیدات علمی مقدم بر کشورهایی مانند سوئیس، فدراسیون روسیه، ترکیه و سوئد است.

دکتر جعفر مهراد با تاکید بر ضرورت پیگیری تولید علم دانشمندان جمهوری اسلامی ایران که برای سیاستگذاری و برنامه نویسی آموزش عالی و تحقیقات علمی حائز اهمیت است، اظهار داشت: اطلاعات علمی تولید شده توسط دانشگاهها و موسسات پژوهشی کشور (دولتی و غیر دولتی) به سرعت در حال رشد است و هر ماه نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

سرپرست ISC افزود: از ابتدای سال 2012 میلادی تاکنون یک میلیون و 740 هزار و 377 مقاله توسط کشورهای مختلف تولید شده و در نظام استنادی اسکوپوس به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه ایران هنوز جایگاه 16 تولید علم را حفظ کرده است، گفت: ایران در این بازه زمانی 27 هزار و 31 مقاله تولید کرده و با این میزان از تولیدات علمی مقدم بر کشورهایی مانند سوئیس، فدراسیون روسیه، ترکیه و سوئد که به ترتیب 26 هزار و 114 مقاله، 25 هزار و 415 مقاله،24 هزار و 228 مقاله و 22 هزار و 690 مقاله تولید کرده اند، ایستاده است.

مهراد ادامه داد: ایالات متحده آمریکا با تولید 386 هزار و 478 مقاله مقام نخست جهان را به دست آورده است و رتبه های دوم تا پنجم به کشورهای چین، انگلستان، آلمان و ژاپن تعلق دارد.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: در فاصله رتبه های 1 تا 16 از مجموع کشورهای نوظهور علمی، کشور هندوستان با تولید (65250 مقاله)، برزیل (36198 مقاله) و تایوان (28827 مقاله) در جایگاه 7، 13 و 15 نشسته اند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از ایران تنها چند کشور از مجموع کشورهای اسلامی از نظر تولید علم، جایگاه تعریف شده ای دارند که در این زمینه می توان به کشور مالزی با رتبه 26 (12391 مقاله)، مصر با رتبه 37 (8155 مقاله) و عربستان سعودی با رتبه 39 (7873 مقاله) اشاره کرد؛ دراین رتبه بندی رژیم اشغالگر در رتبه 27 قرار دارد.


جایگاه تولیدعلم ایران سوئیس روسیه

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها