برگزاری بیش از 122 هزار جلسه مشاوره دانشجویی در سال گذشته

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   06 بهمن 1391-25 January 2013بازدید 991


برگزاری بیش از 122 هزار جلسه مشاوره دانشجویی در سال گذشته

رئیس دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: در سال گذشته بیش از 122 هزار جلسه مشاوره ای در دانشگاه های دولتی وابسته به وزارت علوم برگزار شد.پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ˈحمید یعقوبیˈ روز چهارشنبه در مراسم گشایش بیست و دومین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه های وابسته به وزارت علوم اظهار داشت: اگر تعداد دانشجویان روزانه دانشگاههای دولتی را بین 500 تا 600 هزار نفر درنظر بگیریم تقریبا به ازای هر پنج دانشجو، برای یک نفر آنها جلسه مشاوره ای برگزار شده است.


وی یادآور شد: دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان هم اکنون به دانشگاه های دولتی و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ارائه خدمت می دهد که غیرانتفاعی ها نیز از یک سال قبل به این مجموعه پیوسته اند.


به گفته یعقوبی، در سال 1390 حدود پنج میلیون نفر ساعت آموزش مشاوره در دانشگاه های دولتی وزارت علوم ارائه شده است.

وی میانگین فضای فیزیکی مراکز مشاوره دانشگاه ها به ازای هر هزار دانشجو را 17 مترمربع ذکر کرد و گفت: هم اکنون بیش از 250 شعبه مرکز مشاوره در خوابگاهها و دانشگاههای دولتی و غیرانتفاعی کشور فعالیت دارند.


رییس دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان درمورد فعالیت مراکز مشاوره در موسسات غیرانتفاعی نیز اظهار داشت: از سال گذشته، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی اجازه یافتند که مبلغی (حدود 24 هزار تومان) از دانشجویان برای ارائه خدمات مشاوره ای، فرهنگی و ورزشی دریافت کنند که یک سوم این سرانه دانشجویی به امر مشاوره اختصاص می یابد و مبلغ آن هشت هزار تومان در هر ترم تحصیلی است.


وی به روسای مراکز مشاوره توصیه کرد در کنار اجرای طرح کارنامه سلامت دانشجویان، به امر پیگیری مشکلات مراجعه کنندگان بعد از ارائه خدمات، توجه ویژه نشان دهند.


یعقوبی، ارائه خدمات مشاوره تحصیلی و شغلی به مراجعه کنندگان را از وجوه تمایز مراکز مشاوره دانشجویی با دیگر مراکز مشاوره خارج از دانشگاه برشمرد و گفت: در سال 92 موضوع مشاوره تحصیلی با جدیت بیشتری در دانشگاه ها دنبال خواهد شد.


وی تصریح کرد: تاکنون بخش سلامت دانشجویان در وزارت بهداشت، متولی خاصی نداشت که در ساختار جدید سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، موضوع سلامت نیز به وظایف دفتر مشاوره دانشجویان اضافه شده است و امیدواریم در سال 92 با کمک وزارت بهداشت، فعالیت های بهداشتی در دانشگاه ها را توسعه دهیم.برگزاری مشاوره دانشجویی مشاوره دانشجویی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها