معرفی سرپرست دانشگاه قم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   24 اسفند 1391-14 March 2013بازدید 1070

معرفی سرپرست دانشگاه قم


سرپرست دانشگاه قم با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه قم معرفی شد.   

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری فارس از قم، مراسم تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه قم پیش از ظهر امروز با حضور محمدحسن شجاعی‌فر رئیس کمیسیون دائمی هیئت امنا، جمعی از اعضای هیئت علمی، کارکنان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در آمفی‌تئاتر شهید بهشتی این دانشگاه برگزار شد.

حجت‌الاسلام احمد رضا شاهرخی معاون فرهنگی دانشگاه قم در این مراسم گفت: در طبیعت زندگی جهان مادی رو به افول و پایان بوده و ثروت، مقام و جاه در طول تاریخ رو به نابودی است.

وی خاطرنشان کرد: عالمان و دانشمندان و در صدر آن‌ها انبیا و مجاهدان راستین چهره‌هایی هستند که با ذات پاک ربوبی پیوند خورده و خود را ابدی کردند.

حجت‌الاسلام محمد مهدی کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های قم نیز در این مراسم ضمن تجلیل از زحمات آیت‌الله بهشتی عنوان داشت: ویژگی‌های منحصر به فرد وی مانع می‌شود به درستی بتوانیم پیرامون شخصیت این بزرگمرد صحبت کنیم.

وی تأکید کرد: همه افراد باید کمک و یاری کرده تا بتوانیم دانشگاه قم را به سرمنزل مقصود برسانیم و به اهداف عالی تعریف شده برسیم.

آیت‌الله احمد بهشتی سرپرست سابق دانشگاه قم هم در این مراسم با بیان اینکه دنیا در حال گذر و سپری شدن است گفت: این منصب‌ها و مقام‌ها اگر مقامی به حساب آید برای هیچکس ماندگار نبوده و نیست.

وی خاطرنشان کرد: تفکیک در دانشگاه‌ها مقدس است ولی نباید تبعیض صورت گیرد بنابراین باید تلاش کنیم تا تبعیض بین دانشجویان پسر و دختر را از بین ببریم.

حجت‌الاسلام عسگر دیرباز سرپرست جدید دانشگاه قم هم در ادامه این مراسم ضمن ابزار امیدواری برای تأمین منابع مالی برای دانشگاه گفت: این کار علاوه بر تلاش به دعا و مساعدت نیازمند است.

وی از مسئولان تقاضا کرد این دانشگاه را بخشی از شهر در نظر بگیرند و همانطوری که به فکر آبادانی شهر قم هستند به فکر سازندگی دانشگاه باشند.

در پایان این مراسم با اهدای لوحی از زحمات آیت‌الله بهشتی تقدیر و حجت‌الاسلام دیرباز به عنوان سرپرست جدید دانشگاه قم منصوب شد.


معرفی سرپرست دانشگاه قم دانشگاه قم سرپرست قم

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها