دانشگاه ستاد انتخاباتی هیچ کاندیدایی نمی باشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   30 فروردین 1392-19 April 2013بازدید 690دانشگاه ستاد انتخاباتی هیچ کاندیدایی نمی باشد

رئیس دانشگاه مازندران با بيان اينكه دانشگاه ستاد انتخاباتي هيچ كانديدايي نيست، گفت: ‌دانشگاه را نبايد با ستاد انتخاباتي اشتباه گرفت، بلكه دانشگاه محل تضارب آرا و انديشه هاي كانديدها است.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر احمد احمد پور در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نامگذاري امسال به عنوان سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي از سوي مقام معظم رهبري نشان دهنده ميزان در هم تنيدگي اين دو مساله به يكديگر است.

وي گفت: درهم تنيدگي سياست و اقتصاد در سال های اخير به شدت افزايش يافته است و در هيچ سياستي بدون ابعاد اقتصادي و هيچ اقتصادي بدون ابعاد سياسي يافت نمي شود .

رئیس دانشگاه مازندران افزود: دليل نامگذاري همانطور كه در پيام معظم له ذكر شد از يك سو به دليل حوادث و اتفاق به وجود آمده طي سال 91 و از طرف ديگر با نگاه به حوادث بيش رو در سال 92 بود .

وي گفت: در عرصه اقتصادي توجه به توليد و در زمينه سياسي، مهمترين مساله  امسال انتخابات رياست جمهوري است‌كه در واقع مقدورات اجرايي و سياسي و به يك معنا مقدرات عمومي كشور براي 4 سال آينده ترسيم كند.

وی ادامه داد: امروز سياسي ترين موضوعات، اقتصادي ترين است. چنانچه ما در مورد انرژي هسته اي شاهد آن هستيم. حتي بر علم و فرهنگ و رسانه نيز رويكرد سياسي، اقتصادي حاكم است.

وي چالش هاي موجود در مسير انقلاب اسلامي را ناشي از عدم همپايي اقتصاد با سياست در كشور دانست و افزود:  واقعيت آن است كه ما آنگونه كه در عرصه هاي سياسي پيشتاز و موفق عمل كرديم در صحنه هاي اقتصادي موفق نبوده ايم و اقتصاد كشور متناسب با روند تحولات سياسي نظام حركت نكرده است.

وي گفت: حماسه اقتصادي يعني گذار از يك اقتصاد وابسته و آسيب پذير در برابر نوسانات به اقتصاد مقاوم كه در آن زنجيره توليد در اقتصاد غير وابسته باشد و كشور بتواند پاسخگوي تقاضاهاي داخلي و سهمي از مبادلات اقتصادي بین المللی را نيز به خود اختصاص دهد .

رئيس دانشگاه مازندران با اشاره به انتخابات پيش‌رو به نقش دانشگاهيان در حضور و مشاركت در اين عرصه سياسي گفت: دانشجو و جامعه دانشگاهي بايد هوشيارانه و متعهدانه در انتخابات فعال باشد و رئيس دانشگاه و مديران بايد در چارچوب مقررات و ضوابط و قانون عمل كنند .

وي اظهار داشت:‌ هر كس حق دارد در هر ستادي كه دوست دارد فعاليت كند و هيچ كس حق ندارد معترض شود.

رئیس دانشگاه مازنداران هر گونه اعمال سليقه را ممنوع دانست و اضافه كرد: درنهايت وقتي نتيجه توسط شوراي نگهبان تاييد شد يعني همه گروه ها و سلايق بايد به نتيجه احترام بگذارند .

وي با بيان اينكه دانشگاه ستاد انتخاباتي هيچ كانديدايي نيست خاطر نشان كرد: ‌دانشگاه را نبايد با ستاد انتخاباتي اشتباه گرفت، بلكه دانشگاه محل تضارب آرا و انديشه هاي كانديدها است .

وي انجام هر گونه تبليغاتي را در محيط علمي دانشگاه نابجا برشمرد و گفت: ‌هر كس مي خواهد در درون دانشگاه صحبت كند بايد فاصله خودش را با دشمن شفاف كند .

رئيس دانشگاه مازندران بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در دانشگاه تاكيد كرد و گفت: اگر اين اتحاد  نباشد زمينه سوء استفاده دشمن فراهم خواهد شد.


اخبار دانشگاه ستاد انتخاباتی در دانشگاه ها کاندیدای ریاست جمهوری

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها