ظرفیت دانشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   09 اردیبهشت 1392-29 April 2013بازدید 1279
ظرفیت دانشگاه مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف


مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم درباره صفر شدن ظرفیت دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، این دانشگاه را علت اصلی عدم پذیرش دانشجو اعلام کرد و گفت: وزارت علوم در این خصوص هیچ نقشی نداشته است.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، علت اصلی صفر شدن ظرفیت دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف را مدیریت این دانشگاه اعلام کرد و گفت: بر اساس یکی ضوابط وزارت علوم، دانشگاههای صنعتی نباید در فرایند پذیرش دانشجو، رشته های علوم انسانی را لحاظ کنند اما در حوزه رشته های میان رشته ای می توانند فعالیت داشته باشند.

وی در این باره به رشته mba اشاره کرد و افزود: رشته میان رشته ای MBE برای دانشگاههای فنی تعریف شد.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم درباره مذاکرات صورت گرفته با دانشگاه صنعتی شریف درباره پذیرش دانشجو در دانشکده مدیریت و اقتصاد این دانشگاه، اظهار داشت: سال گذشته در این زمینه با دانشگاه صنعتی شریف جلسه ای برگزار شد که سیاستگزاری دانشگاه مذکور در خصوص پذیرش دانشجو در دانشکده مدیریت و اقتصاد از سوی مسئولان شریف اعلام شد؛ در آن لحظه با توجه به اینکه نیت وزارت علوم تعامل و رشد دانشکده مذکور بود، بر سر یک ظرفیت حداقلی برای این دانشکده با دانشگاه به توافق رسیدیم.

حسنی ادامه داد: بنابراین مجوز یک بار پذیرش دانشجو به دانشکده مدیریت و اقتصاد صادر شد، انتظارمان از دانشگاه صنعتی شریف این بود که وقتی قرار باشد برای دور بعد هم نسبت به پذیرش دانشجو اقدام کنند ارائه درخواست به دفتر گسترش ضروری است در حالیکه ما در وزارت علوم تاکنون هیچ درخواستی در این خصوص از دانشگاه شریف دریافت نکردیم.

وی با بیان اینکه وزارت علوم در عدم پذیرش یا پذیرش دانشجو در این دانشکده هیچ نقشی نداشت، تصریح کرد: ما که نمی توانیم برای دادن رشته به هر دانشگاهی التماس کنیم، این دانشگاه باید برای ادامه پذیرش دانشجو تقاضا می کرد که این اقدام را انجام نداد و ظرفیت را صفر اعلام کرد،

به گفته این مقام مسئول وزارت علوم، مشخص شدن اعضای هیإت علمی، میزان ظرفیت پذیرش دانشجو و فراهم آوردن سایر شرایط از جمله ضوابط ادامه فعالیت دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به شمار می آید.

در جریان عدم پذیرش دانشجو در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف، عده ای با نگاه سیاسی به این دانشکده تقاضای ادغام آن را مطرح و عده ای دیگر خواهان ادامه پذیرش دانشجو در آن شدند.

 


ظرفیت دانشگاه شریف گزارش روزانه دانشگاه ها دانشگاه شریف

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها