راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی گیم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   29 اردیبهشت 1392-19 May 2013بازدید 1199
راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی گیم


دانشگاه علمی کاربردی گیم با هدف تربیت نیروی کارآمد متخصص در حوزه بازیهای رایانه ای راه اندازی شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، دکتر بهروز مینایی مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به فلسفه تشکیل دانشگاه جامع علمی کاربردی گیم گفت: این دانشگاه دانشجو را در خلاء نمی گیرد بلکه برای رفع یک نیاز واقعی در کشور و ایجاد مهارت جدید که مورد نیاز جامعه است دانشجو می پذیرد.

وی با بیان اینکه ایجاد ظرفیت برای تولید بازی رایانه ای با بهره گیری از دانش گیم موثر است، ادامه داد: دانشجویان جامع علمی کاربردی گیم باید با کسب علم و دانش پس از پایان دوره آموزشی بازی ساز شوند و قرار است تخصص حرفه بازی سازی را پیدا کنند.

به گفته مینایی اگر دانشجویان گیم به دنبال دریافت مدرک وارد دانشگاه گیم شده اند، باید بدانند که جای اشتباهی را انتخاب کرده چرا که بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه تئوری داریم که به دلیل مدرک گرایی در رشته های غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول کارند یا اینکه از آن تئوری های که خوانده اند استفاده نمی کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای افزود: دانشجویان باید این نگرش را داشته باشند که هر برنامه درسی را که انتخاب می کنند دارای چه کاربردی در تولید بازی رایانه ای بوده و چه حوزه ای از بازی سازی را می تواند فرا گیرد.

وی ادامه داد: رقیب دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی گیم، دانشجویان تئوری نیستند بلکه دانش آموخته های انستیتو ملی بازی سازی هستند.

مینایی به موفقیت انستیتو ملی بازی سازی اشاره کرد و افزود: این مرکز به دلیل فعالیت در کنار مرکز رشد توانسته دانشجویان را پس از آموزش زیر نظر اساتید گیم به یادگیری، ساخت بازی رایانه ای ترغیب کند.

وی ادامه داد: دانشجویان گیم علمی کاربردی باید از مسئولان دانشگاه بخواهند تا با تشکیل تیم در طی سال تحصیلی یک یا چند بازی رایانه ای کژوال (بازی غیر جدی) را آماده و تولید کنند البته برای این کار ابتدا باید دانش ساخت بازی را فراگیرند و بعد بازی رایانه ای را تولید کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازیهای رایانه ای به نقش حمایتی این بنیاد در تولیدات دانشجویان گیم اشاره کرد و گفت: دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی می توانند طی دوره آموزشی با تولید بازی رایانه ای زمینه معرفی بازی رایانه ای را به مجامع بین المللی و کشوری فراهم کنند تا شغل اصلی و مهارت اصلی دانشجویان تولید بازی رایانه ای ایرانی باشد.

به گفته وی، دانشگاه علمی کاربردی گیم با هدف دستیابی به نتیجه که تربیت نیروی انسانی کار آمد و تولید کننده بازی در سطح جهانی است راه اندازی شده است .

مدیرعامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای بهره گیری از تجربیات اساتید انستیتو ملی بازی سازی در دانشگاه علمی کاربردی را مهم دانست و تصریح کرد: اساتید این مرکز با تجربه ای که در تولید و آموزش گیم دارند، می توانند در رشد و پویایی علمی دانشجویان موثر باشند .


راه اندازی گیم راه اندازی دانشگاه علمی و کاربردی گیم دانشگاه علمی و کاربردی گیم

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها