برگزاری نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد قزوین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   23 خرداد 1392-13 June 2013بازدید 955


 
برگزاری نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد قزوین

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین گفت: نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با حضور 14 عضو از این هیئت برگزار شد

پرتال دانشگاهی به نقل از مرتضی موسی‌خانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: نخستین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین با حضور 14 عضو از این هیئت برگزار شد.

وی افزود: فرهاد دانشجو رئیس عالی دانشگاه، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت امنا، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه و عضو هیئت امنا، احمد عجم استاندار قزوین و عضو هیئت امنا نیز در این جلسه حضور داشتند.

موسی‌خانی ادامه داد: آیین‌نامه داخلی هیئت امنای این استان پس از بحث، بررسی و اعمال اصلاحات لازم با اتفاق آرا به تصویب رسید.

وی اضافه کرد: در این جلسه اعضای کمیسیون دائمی موضوع بند 10 آیین‌نامه مزبور که مسئولیت بررسی کارشناسانه و تطبیق دستور کار با قوانین و مقررات و سیاست‌های کلی دانشگاه در استان را برعهده دارند، مطرح و افراد برای عضویت در کمیسیون دائمی هیئت امنای استان قزوین با اتفاق آرا انتخاب شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: دبیر هیئت امنای استان قزوین به عنوان رئیس کمیسیون دایمی،نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان، دو نفر از رؤسای واحدهای استان، سه نفر از معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، رئیس مرکز شال، یک نفر حقوقدان به عنوان اعضای کمیسیون دائمی هیئت امنای استان قزوین انتخاب شدند.

موسی‌خانی ادامه داد: در این جلسه اعضای کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات که موظفند با استفاده از روش‌های قانونی، علمی، صحیح و بهینه و با رعایت اخلاق اسلامی و با بررسی اسناد و مدارک و در صورت لزوم با مراجعه حضوری، گزارش‌های دوره‌ای مورد نظر هیئت امنای استان را به صورت مکتوب تهیه کنند، مطرح و افرادی به عنوان اعضای این کمیته با اتفاق آرا انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: نماینده رئیس عالی دانشگاه به عنوان رئیس کمیته، عبدالله افشار عضو هیئت امنا، محمد خجسته عضو هیئت امنا، نماینده رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان قزوین، یک نفر به پیشنهاد استاندار قزوین، مهدی ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، یک نفر حقوقدان به عنوان اعضای کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات انتخاب شدند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: در این جلسه سوابق علمی و اجرایی سرپرست واحد تاکستان از سوی دبیر هیئت امنای استان قزوین قرائت شد و پس از آن اعضای حاضر با 13 رأی موافق از مجموع 14 رأی مأخوذه، نسبت به تبدیل حکم سرپرست واحد تاکستان به رئیس این واحد موافقت کردند.

موسی‌خانی عنوان کرد: همچنین سوابق علمی و اجرایی سرپرست واحد بویین زهرا نیز از سوی دبیر هیئت امنای استان قزوین قرائت شد و اعضای حاضر با 14 رأی موافق از مجموع 14 رای مأخوذه، با تبدیل حکم سرپرست واحد بویین زهرا به رئیس این واحد موافقت کردند.

وی ابراز داشت: در این جلسه ظرفیت پذیرش دانشجو در استان قزوین برای سال 91 از سوی دبیر هیئت امنای استان اعلام و با اتفاق آرا، به تصویب اعضای حاضر رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین یادآور شد: همچنین مقرر شد، تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی 92 در رشته محل‌­های مختلف استان برای بررسی و تصمیم‌گیری به کمیسیون دائمی هیئت امنای استان قزوین تفویض شود، مصوبه کمیسیون دائمی در این خصوص پس از تطبیق با قوانین و مقررات مربوطه و تأیید نهایی رئیس عالی دانشگاه به منزله مصوبه هیئت امنای استان قزوین خواهد بود.

موسی‌خانی اظهار داشت: رجب اصغریان رئیس منطقه 9، صدری‌نسبت رئیس منطقه شش، پریز رئیس واحد مشهد، محمد بیگدلی رئیس واحد بجنورد و علیرضا فیروزفر رئیس واحد زنجان از میهمانان این جلسه بودند.

وی تصریح کرد: آیت‌الله محمدی‌ تاکندی عضو هیئت امنا، حجت‌الاسلام عابدینی نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و عضو هیئت امنا، شایان‌فر عضو هیئت امنا، عبدالله افشار عضو هیئت امنا، محمد خجسته عضو هیئت امنا نیز در این جلسه حضور هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ادامه داد: شاه‌حسینی نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو هیئت امنا، نوابخش رئیس منطقه 12، بهرام‌زاده رئیس واحد تاکستان و عضو هیئت امنا،‌ شعبان‌نژاد رئیس واحد بویین زهرا و عضو هیئت امنا نیز از دیگر کسانی بودند که در این جلسه حضور داشتند.


اخبار روزانه دانشگاهها هیئت امنای دانشگاه قزوین نشست هیئت امنا

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها