افزایش 25 درصدی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   11 تیر 1392-02 July 2013بازدید 1228افزایش 25 درصدی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی


معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی، بخشنامه افزایش علی‌الحساب حقوق و مزایای سال 92 اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را به تمامی روسای مناطق، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد خجسته، این افزایش پس از تصویب هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد به صورت قطعی اعمال می‌شود که در این بخشنامه آمده است:

در راستای تحقق انطباق هرچه بیشتر درآمد اعضای هیات علمی دانشگاه تا سطح معیشت آنان و به منظور جبران هزینه‌های ناشی از تورم سالانه و بر اساس مصوبه هیات رییسه و همچنین شورای دانشگاه بدین وسیله حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از اول فروردین 1392 به شرح ذیل و به صورت علی‌الحساب افزایش می‌یابد تا انشالله پرداخت‌ها و محاسبات مورد نظر پس از تصویب هیات امنای دانشگاه به صورت قطعی منظور شود.

بر این اساس واحدهای سازمانی موظفند بر اساس مفاد این بخشنامه مطابق هر سال نسبت به صدور حکم کارگزینی اعضای هیات علمی اقدام کنند.

الف: افزایش سالانه حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه اعم از تمام وقت و نیمه وقت با مرتبه علمی استاد، دانشیار، استادیار، مربی و مربی آموزشیار اعم از قراردادی، پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی به میزان 25 درصد نسبت به سال 91 با اعمال ضریب افزایش مذکور در اقلام ذیل:

- حقوق مبنا

- مابه التفاوت حقوق کامل و مبنا

- سوابق تدریس در دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی

- حق اولاد

- حق تاهل

- حق مسکن برای اعضای هیات علمی تمام وقت غیر از بازنشسته (از مبلغ 180 هزار و 658 ریال کنونی به میزان 25 درصد به مبلغ 225 هزار و 823 ریال افزایش می‌یابد)

تبصره: ضریب افزایش مذکور شامل فوق‌العاده حق مرتبه علمی و حق سرپرستی به جز آیتم‌هایی که در ردیف‌های یک تا شش بند الف ذکر شده است و می‌شود.

ب: افزایش حق ایاب و ذهاب اعضای هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت که در پست‌های اجرایی اشتغال دارند (برای اعضای تمام وقت از مبلغ 456 هزار و 210 ریال کنونی و اعضای نیمه وقت از مبلغ 228 هزار و 105 ریال کنونی به میزان 25 درصد به ترتیب به مبالغ 570 هزار و 263 ریال و 285 هزار و 131 ریال افزایش می‌یابد.

از اول فروردین 92 فوق العاده خاص بدی آب و هوا و محرومیت از تسهیلات زندگی اعضای هیات علمی دانشگاه به میزان درصدی از حقوق مبنای تعیین شده جداول پیوست بخشنامه مذکور قابل اجرا است.

از ابتدای سال 92 فوق العاده خاص جذب برای تمامی اعضای هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت تا سقف 50 درصد در اختیار رییس واحد، از 50 درصد تا سقف 100 درصد در اختیار رییس منطقه و از 100 درصد تا 150 درصد با مجوز کتبی رییس فعلی دانشگاه آزاد اسلامی تعیین و فقط به مدت یک سال قابل پرداخت است.

بدیهی است با کسب مجوز کتبی رییس دانشگاه یا رییس منطقه امکان پرداخت فوق العاده مربوطه حسب مورد برای سال‌های آتی نیز امکانپذیر خواهد بود، اما این مجوز چه از سوی رییس دانشگاه یا رییس منطقه یک ساله است.

بنابراین افزایش فوق العاده خاص جذب بیش از 50 درصد از ابتدای سال جاری منوط به اخذ مجوز کتبی از رییس منطقه مربوطه و آن عده از اعضای هیات علمی که تا کنون بیش از 100 درصد فوق العاده خاص جذب دریافت می‌کردند نیاز به اخذ مجوز کتبی از رییس فعلی دانشگاه دارند.

بدیهی است روسای مناطق و واحدهای دانشگاهی و معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاهی مسئول حسن اجرای مفاد این بخشنامه هستند.


افزایش حقوق کارکنان دانشگاه حقوق کارکنان دانشگاه آزاد افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها