استاد دانشگاه اقتصاد سوئد همزمان با شبهای قدر در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   08 امرداد 1392-30 July 2013بازدید 1134


استاد دانشگاه اقتصاد سوئد همزمان با شبهای قدر در حرم مطهر رضوی مسلمان شد

يك زائر مسيحي از كشور سوئد كه علاقه زيادي به امام رضا (ع) دارد همزمان با شبهاي قدر در حرم مطهر رضوي شهادتين به زبان آورد و به مذهب تشيع دين مبين اسلام گرويد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از پايگاه اطلاع رساني آستان قدس رضوي، سيلوا متو استاد دانشگاه اقتصاد سوئد كه ۳۱ سال سن دارد روز گذشته طي مراسمي با حضور كارشناسان ديني اداره ارتباطات اسلامي و امور زائران غيرايراني آستان قدس رضوي در رواق غدير حرم مطهر امام رضا (ع) مسلمان شد و نام زينب را براي خود برگزيد.
وي در مورد علت گرايش خود به دين مبين اسلام گفت: اسلام دين كاملي است كه مي تواند همه نيازهاي انسان را تامين كند و دستور العمل هاي جامعي را براي خوب زيستن دارد و با مطالعاتي كه در اين زمينه داشتم مذهب تشيع را براي خود انتخاب كردم.
او افزود: براي گرويدن به دين اسلام ۱۸ ماه تحقيق و پژوهش داشتم و كتابهايي كه در مورد زندگي ائمه اطهار (ع) نوشته شده بود را مطالعه كردم و مذهب تشيع را كامل و راهي براي دستيابي به سعادت يافتم.
وي گفت: آشنايي من با دين اسلام به دانشگاه و معاشرت با دوستان مسلمانم بازمي گردد، همچنين در سفري كه به سوريه داشتم در ارتباط با دوستان مسلماني كه در آن كشور پيدا كردم اطلاعات زيادي از دين اسلام را بدست آوردم.
او همچنين حجاب را براي زنان مسلمان ضروري دانست و گفت: حجاب مانعي براي حضور زن در جامعه نيست بلكه شخصيت وجودي وي را كامل مي كند، حجاب همچون حصاري براي زنهاست كه موجب امنيت و آرامش بيشتر آنان مي شود.
اين زائر سوئدي گفت: با وجود اينكه تاكنون به حرم مطهر رضوي مشرف نشده بودم اما احساس نزديكي زيادي با حضرت رضا (ع) داشتم و لقب امام رئوف كه به ايشان نسبت مي دهند بسيار براي من آرامش بخش بود لذا براي تشرف به دين اسلام اين مكان ملكوتي را انتخاب كردم.
وي با ابراز علاقه شديد نسبت به بازديد از حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم گفت: بعد از سفر ايران بلافاصله به كربلا مي ‌روم و مرقد مطهر امام حسين (ع) را زيارت خواهم كرد.استاد دانشگاه اقتصاد سوئد شبهای قدر حرم مطهر رضوی مسلمان شد

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها