پذیرش اشتباهی دانشجویان روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی در کنکور 92

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   16 مهر 1392-08 October 2013بازدید 944پذیرش اشتباهی دانشجویان روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی در کنکور 92

عده ای از دانشجویان دانشگاه شهیدبهشتی به جای پذیرش در گرایش روانشناسی عمومی در گرایش روانشناسی کودکان استثنایی پذیرفته شدند اما با اعلام سازمان سنجش مشکل تحصیل این دانشجویان برطرف شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری سال 92 در سامانه سازمان سنجش، عده ای از دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی متوجه شدند در یک رشته گرایش دیگر مورد پذیرش قرار گرفته اند.


این دانشجویان که متقاضی انتخاب رشته روانشناسی عمومی بودند، وقتی در دفترچه انتخاب رشته نام رشته روانشناسی را می بینند، آن را انتخاب می کنند اما در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه می شوند در واقع این رشته گرایش، روانشناسی کودکان استثنایی بوده نه رشته گرایش روانشناسی عمومی.

در همین باره ابراهیم خدایی - رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه مشکلات این گروه از دانشجویان برطرف شده است، به مهر گفت: دانشجویانی که با این مشکل مواجه بودند به دو دسته تقسیم شدند، افرادی که تمایل دارند در گرایش کودکان استثنایی بمانند و یا تمایل دارند گرایش روانشناسی عمومی را انتخاب کنند؛ افرادی را که تمایلی به تحصیل در گرایش کودکان استثنایی ندارند، به سایر انتخابهایی که در انتخاب رشته داشته اند ارجاع دادیم و مشکلشان حل شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه وزارت علوم قرار بود رشته روانشناسی تجمیع شود، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه قرار بود تمام گرایشهای روانشناسی حذف شود و علت این اتفاق، تجمیع گرایشها بود.

خدایی تاکید کرد: این توضیحات باید در رشته های مربوط به دانشگاه شهید بهشتی و در دفترچه کنکور ذکر می شد؛ کمیسیون موارد خاص سازمان سنجش این مسائل را در دستور کار خود قرار داد و سازوکارهای مربوط در نظر گرفته شد.

در این باره محمد مهدی تهرانچی - رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز به خبرنگار مهر، گفت: مشکل این عده از دانشجویان حل شده و هم اکنون در حال تحصیل در رشته مد نظرشان یعنی روانشناسی عمومی هستند.


پذیرش اشتباهی در دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه شهید بهشتی پذیرش اشتباهی دانشجویان شهید بهشتی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها