مقابله با رانت های تحصيلی از نكات درخشان كارنامه توفيقی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روزارسال شده در   27 مهر 1392-19 October 2013بازدید 553مقابله با رانت های تحصيلی از نكات درخشان كارنامه توفيقی

 يك استاد دانشگاه، مقابله با رانت هاي تحصيلي را از نكات درخشان كارنامه جعفر توفيقي در دوران وزارت علوم و ديگر مسووليتهاي وي در عرصه آموزش عالي عنوان كرد.

«مهدي پازوكي» روز جمعه به خبرنگار فرهنگي ايرنا گفت: توفيقي در شرايط فعلي، يكي از بهترين كانديداهاي تصدي وزارت علوم است كه آموزش عالي را به خوبي مي شناسد و تجربه اجرايي موفقي در عرصه هاي مختلف دانشگاهي و وزارتي داشته است.
اين استاد اقتصاد با بيان اينكه داشتن تجربه وزارت براي توفيقي، يك امتياز مهم محسوب مي شود، خاطرنشان كرد در مجموع يكي از امتيازات دولت دكتر روحاني، استفاده از افراد مجرب و متعهد است چراكه اقتصاد و به طور كلي، بخش هاي مختلف كشور براي قرار گرفتن در مسير پيشرفت به افراد كاركشته و با تجربه نيازمند است.
وي در واكنش به اعتراضات مخالفان وزارت توفيقي گفت: متاسفانه در هفته هاي اخير شاهد جنجال هاي رسانه اي زيادي عليه توفيقي هستيم و در شرايطي كه وي تنها دو رييس دانشگاه را جابجا كرده بود و به طور مشخص، پس از تغيير رييس دانشگاه علامه طباطبايي هجمه هاي زيادي به سرپرست وزارت علوم صورت گرفت.
پازوكي ادامه داد: ممكن است برخي هجمه ها بخاطر بي اطلاعي و عدم شناخت نسبت به توفيقي باشد اما برخي مخالفان كه شناخت كافي از منش، روحيات و سابقه وي دارند و درعين حال بر مخالفت خود اصرار مي ورزند اين شائبه را ايجاد مي كنند كه ادامه فعاليت توفيقي برخلاف مصالح شخصي آنهاست.
به اعتقاد وي بررسي سوابق مديريتي توفيقي در مجموعه وزارت علوم و دانشگاه تربيت مدرس و مقايسه شاخص هاي كيفي آموزش عالي در آن زمان با دوره هاي بعدي بهترين گواه بر شايستگي و توانمندي توفيقي به شمار مي آيد.


توفیقی کارنامه کاری توفیقی شرح وظایف توفیقی

مهمترین عناوین اخبار روزنامه های صبح امروز

14 دانشگاه ایرانی در جمع 100 دانشگاه برتر دنیا

دکتر غلامعباس بارانی سرپرست دانشگاه صنعتی سیرجان شد

ایران در آستانه حذف از اتحادیه انجمن‌های ریاضی دنیا

ساخت پایگاه تخصصی همکاری با دانشمندان ایرانی غیر مقیم در دانشگاه اصفهان

اجرای پروژه‌های نفتی با راه‌اندازی دانشکده شیمی و پتروشیمی

تعیین وضعیت انتقال رشته‌های مرتبط با سلامت تا پایان سال

اهداف ایجاد پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد (تقویت ارتباط با صنعت)

فعالیت های آموزشی در حوزه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

ضیا هاشمی:افزایش پاسخگویی مسؤولین به دانشجویان در سال جدید

جهاد دانشگاهی،میزبان کارگاه‌های امور حقوقی مرتبط با پژوهش

جزییات دوره آموزش مدرس قرآن در دانشگاه‌های علوم پزشکی

نظام مند شدن بررسی وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور

گرفتن دیپلم مشروط به گرفتن گواهینامنه شد

مشکل کمبود فضای آموزشی در دانشگاه لرستان

اخبار روزنامه ها