ضوابط تحصيل رايگان حافظان قرآن در دانشگاه‌ ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   09 بهمن 1390-29 January 2012بازدید 4290


ضوابط تحصيل رايگان حافظان قرآن در دانشگاه‌ها
ضوابط شمول تحصيل رايگان در دانشگاه‌ها براي حافظان کل قرآن کريم اعلام شد. به گزارش ايسنا، دارندگان مدرک تخصصي درجه يک، 2 و 3 حفظ قرآن کريم با امضاي مشترک وزير فرهنگ وارشاد اسلامي و رييس سازمان تبليغات اسلامي مشمول تحصيل رايگان مي‌شوند.

همچنين حافظان کل قرآن که در اجراي قانون اعطاي مدرک کارشناسي و بالاتر به حافظان کل قرآن کريم توسط سازمان سنجش به سازمان اوقاف معرفي و موفق به قبولي در آزمون صحت حفظ کل قرآن کريم شده‌اند از ديگر مشمولان اين مصوبه هستند. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بين‌المللي، اول تا پنجم کشوري و اول تا سوم مسابقات استاني سازمان اوقاف و امور خيريه طي سال‌هاي 1385 تا 1390 در رشته حفظ کل قرآن کريم و ساير داوطلبان در صورت احراز حفظ کل قرآن کريم بر اساس دستورالعمل مربوطه توسط سازمان اوقاف و امور خيريه از ديگر مشمولان محسوب مي‌شوند.

براين اساس، ساير گواهي‌هاي مؤيد حفظ کل قرآن دستگاه‌هاي دولتي و عمومي و نهادهاي مردمي اعم از داخلي و خارجي فاقد اعتبار در اين خصوص است.

سازمان اوقاف و امور خيريه بايد با هماهنگي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور، پس از مبادله موافقت نامه و تخصيص اعتبار، اسناد مربوط به شهريه پرداخت ‌شده توسط حافظان بابت نيمسال اول و دوم سال تحصيلي 1391ـ 1390 را دريافت و هزينه آن را به آنها پرداخت کند.تحصيل رايگان حافظان قرآن دانشگاه‌ ها
اخبار روزنامه ها