شناسایی و تألیف کتاب‌ها و پژوهش‌های مورد نیاز حوزه‌های علمیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / معارف اسلامیارسال شده در   29 آبان 1391-19 November 2012بازدید 1900
شناسایی و تألیف کتاب‌ها و پژوهش‌های مورد نیاز حوزه‌های علمیه

مدیرحوزه‌های علمیه بر ضرورت شناسایی و تألیف کتاب‌ها و پژوهش‌های مورد نیاز حوزه‌های علمیه در عرصه‌های مختلف تأکید کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز یکشنبه در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش کتاب سال حوزه با تاکید بر ضرورت ارتباط حوزه های علمیه قم و نجف تصریح کرد: در همایش کتاب سال حوزه باید آثار منتشر شده در حوزه نجف اشرف نیز مورد بررسی قرار بگیرد تا این ارتباط تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه بنده از حذف سنت‌های حوزه موافق نیستم، ابراز داشت: تجلیل از شخصیت‌های علمی و خادمان کتاب سال حوزه کار پسندیده‌ای است که باید ادامه پیدا کند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: ما باید ببینیم که در چه عرصه‌ها و رشته‌هایی قلم زنان حوزه و مولفان کمتر قلم می‌زنند و چه عرصه‌هایی خالی می‌ماند، به طور مثال حوزه علمیه که بر روی فقه و اصول حرکت می کند، اما تالیف کتابی متناسب با فقه کمتر دیده می شود.

وی ادامه داد: باید اطلاع رسانی به مجموع حوزویان و پژوهشگران و صاحب نظران صورت بگیرد تا تالیفات مورد نیاز صورت بگیرد، حتی سرفصل ها و موضوعاتی نیز به صورت کارشناسی ارائه شود تا این خلاء ها پر شود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: حوزه علمی غیر از اینکه منتظر بماند تا چه کسی چه کتابی بنویسد تا ما تمجید و تجلیل کنیم متناسب با نیازهای حوزه باید مراکز پژوهشی حوزه را فعال کنیم.

شناسایی و تألیف کتاب‌ پژوهش‌های مورد نیاز حوزه‌های علمیه پژو هش های حوزه علمیه
اخبار روزنامه ها