مصاديق تخلف در کنکور سراسري

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   08 تیر 1390-29 June 2011بازدید 1645


مشاور عالي رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به مصاديق تخلف در کنکور سراسري گفت: بر اساس قانون رسيدگي به تخلفات آزمون ها، متخلفان از يک تا 10 سال از شرکت در آزمون سراسري محروم مي شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسين توکلي روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: قانون رسيدگي به تخلفات آزمونها، مصاديق تخلفات را مشخص کرده است و اين موارد به اطلاع داوطلبان مي رسد که در صورتي که مرتکب اين تخلفات شوند بر اساس قانون با آنها برخورد مي شود.
وي افزود: محروميت از يک تا 10 سال از آزمون سراسري و جزاي نقدي بخشي از جريمه هايي است که براي اين تخلفات درنظر گرفته شده است.
توکلي تاکيد کرد: همراه داشتن تلفن همراه حتي به صورت خاموش، همراه داشتن وسايل غيرمجاز، همراه داشتن هر نوع يادداشت، يادداشت برداري از جواب ها و هر گونه تحرکي که نظم را برهم زند مثل دادن و گرفتن پاک کن بخشي از اين مصاديق هستند.
وي با اشاره به صدور دو دفترچه براي همه گروه هاي آزمايشي خاطرنشان کرد: دو استثناء در تعداد دفترچه هاي گروه هاي آزمايشي وجود دارد. در گروه آزمايشي علوم تجربي براي داوطلبان رشته بهياري يک دفترچه به نام دفترچه شماره سه نيز صادر شده است که مخصوص بهياران شاغل و داوطلبان دارنده ديپلم بهياري است. اين دفترچه داراي 50 سئوال بوده و مدت پاسخگويي به آن 30 دقيقه است.
مشاور عالي رئيس سازمان سنجش اضافه کرد: همچنين در گروه آزمايشي علوم انساني نيز براي ديپلمه‌هاي علوم و معارف اسلامي دفترچه شماره سه با سئوالات اصول‌ ‌عقايد و فقه‌ صادر شده است که تعداد سؤالات‌ دفترچه ‌شماره‌ سه 20‌ سؤال‌ و مدت‌ پاسخگويي‌ به‌ آن 20 دقيقه‌ است‌.
به گزارش مهر، آزمون گروه آزمايشي علوم رياضي و فني صبح پنجشنبه 9 تير، آزمون گروه آزمايشي هنر بعدازظهر پنجشنبه 9 تير، آزمون گروه آزمايشي علوم تجربي صبح جمعه 10 تير، آزمون گروه آزمايشي زبان هاي خارجي بعدازظهر جمعه 10 تير و آزمون گروه آزمايشي علوم انساني صبح شنبه 11 تير برگزار مي شود.


تخلف در کنکور سراسري
اخبار روزنامه ها