مهمترين نکات انتخاب رشته‌های پزشکی کنکور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   17 امرداد 1390-08 August 2011بازدید 2201مهمترين نکات انتخاب رشته‌های پزشکی کنکور

معاون آموزشي وزارت بهداشت با اشاره به ضرورت توجه و دقت داوطلبان
علوم تجربي براي انتخاب رشته در گروه پزشکي گفت: داوطلبان بر اساس علاقمندي رشته خود را انتخاب کنند و توجه داشته باشند که امکان تغيير رشته و دانشگاه در پزشکي وجود ندارد.

دکتر محمدعلي محققي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اولين موضوع در انتخاب رشته، توجه به کارنامه و رتبه علمي است. داوطلب شانس پذيرفته شدن خود را در اولويت هاي انتخابي در نظر بگيرد چرا که ممکن است فردي با نمره اي که دارد در رقابت نمره هاي بالا موفق نشود و خود را از امکان پذيرفته شدن در اولويت هاي ديگر محروم کند.

فرد ضمن علاقمندي، با رشته انتخابي آشنايي داشته باشد

وي افزود: نکته ديگر در انتخاب رشته گروه پزشکي، اين است که فرد بايد ضمن علاقمندي، با رشته انتخابي آشنايي داشته باشد. آشنايي با رشته انتخابي بسيار مهم است چرا که امکان تغيير رشته تحصيلي طبق ضوابط و مقررات وجود ندارد و افرادي که اين کار را مي کنند با مشکلات زيادي مواجه مي شوند.

محققي اظهار داشت: ظرفيت شغلي آينده رشته، فراز و نشيب هاي رشته تحصيلي، امکان ادامه تحصيل و ... از ديگر شرايطي است که بايد در زمان انتخاب رشته مورد توجه باشد.

انتخاب درست محل تحصيل از نکات مورد اهميت در انتخاب رشته کنکور گروه پزشکي

وي انتخاب درست محل تحصيل را از ديگر نکات مورد اهميت در انتخاب رشته کنکور به ويژه در گروه پزشکي برشمرد و گفت: محل هاي انتخابي بايد به درستي در نظر گرفته شود و نزديک ترين محل به محل سکونت و زندگي داوطلب باشد چرا که امکان انتقال و تغيير وضعيت براي دانشجويان گروه پزشکي امکان پذير نيست و شرايط انتقالي بسيار سخت است.

معاون آموزشي وزارت بهداشت تاکيد کرد: ظرفيت انتقال و مهمان شدن براي دوره دکتري حرفه اي از جمله پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي نزديک به صفر است و امکان تغيير محل تحصيل وجود ندارد و هر ساله مشکلاتي را براي دانشجويان ايجاد مي کند.

ظرفيت انتقال و مهمان شدن براي پزشکي، داروسازي و دندانپزشکي نزديک به صفر

وي گفت: داوطلبان با اين تصور که پس از انتخاب رشته مي توانند محل تحصيل و يا رشته تحصيلي خود را تغيير دهند، انتخاب رشته نکنند چرا که اين امکان واقعاً وجود ندارد و متاسفانه اين مشکلي است که در دانشگاههاي مناطق کمتر برخوردار وجود دارد.

11 دانشگاه علوم پزشکي به دليل شيوه نوين آموزش پزشکي خود امکان نقل و انتقال ندارند

محققي اظهار داشت: ظرفيت رشته ها و پذيرش جنسيتي در دانشگاهها که نسبت به نسبت جنسيتي ساير رشته ها متفاوت است، از ديگر نکاتي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي گفت: از سوي ديگر 11 دانشگاه علوم پزشکي به دليل شيوه نوين آموزش پزشکي خود امکان نقل و انتقال ندارند و اين موضوع در دفترچه کنکور سراسري سال 90 مورد تاکيد قرار گرفته است.نکات انتخاب رشته‌های پزشکی کنکور
اخبار روزنامه ها