اعلام زمان تكميل ظرفيت كنــكور‌های سراسری، ارشد و دكتری 91

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   29 شهریور 1391-19 September 2012بازدید 10394اعلام زمان تكميل ظرفيت كنــكور‌های سراسری، ارشد و دكتری 91


پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور زمان و جزييات تكميل ظرفيت آزمون‌هاي سراسري، كارشناسي ارشد و دكتري سال 91 را اعلام كرد.

دكتر حسين توكلي از آغاز مهلت انتخاب رشته در مرحله تكميل ظرفيت آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور در 24 مهر ماه خبر داد و اظهار كرد: اطلاعيه نحوه انتخاب رشته و شرايط شركت در تكميل ظرفيت در 24 مهر اعلام خواهد شد.

وي با اشاره به پذيرش 89 هزار و 256 داوطلب در آزمون كارشناسي ارشد91، گفت: ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان از 18 تا 20 شهريور در دانشگاه‌هاي پذيرفته شده انجام شد و بنابراين ظرفيت مرحله تكميل ظرفيت زمون كارشناسي ارشد پس از بررسي‌ها اعلام مي‌شود.

آغاز تكميل ظرفيت كنكور از اول آبان

دكتر توكلي در رابطه با تكميل ظرفيت كنكور ، با اشاره به پذيرش 588 هزار و 866 داوطلب در رشته‌هاي متمركز كنكور 91، گفت: انتخاب رشته مرحله تكميل ظرفيت كنكور سراسري از اول آبان ماه آغاز مي‌شود.

مشاور عالي سازمان سنجش به ايسنا تصريح كرد: ‌همچنين نتايج چندبرابر ظرفيت رشته‌هاي نيمه متمركز كنكور نيز نيمه اول مهر ماه اعلام مي‌شود.

انتشار كارنامه دكتري در 17 مهر

توكلي همچنين با اشاره به آغاز مرحله تكميل ظرفيت كنكور دكتري 91 از 17 مهر، گفت:‌ كارنامه داوطلبان واجد شرايط گزينش كارنامه‌اي حاوي اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرين رتبه پذيرفته شده در هريك از كدرشته‌هاي معرفي شده براي مصاحبه و در سهميه مربوط تنظيم و از طريق سايت اينترنتي اين سازمان در تاريخ 17 مهر قابل دسترسي خواهد بود.

مشاور عالي سازمان سنجش در خاتمه خاطرنشان كرد: با توجه به كنترل هاي متعدد و بررسي هاي انجام شده از صحت نتايج اعلام شده اطمينان حاصل شده است؛ با اين حال داوطلبان پس از دريافت كارنامه نتايج نهايي آزمون از طريق سايت درصورتي كه منحصراً درباره كدرشته‌هاي معرفي شده براي مصاحبه و ساير مندرجات كارنامه مذكور سوالي داشته باشند، مي‌توانند حداكثر تا 15 آبان منحصراً از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي در سايت سازمان اقدام كنند و از ارسال نامه پستي و مراجعه حضوري اكيداً خودداري نمايند.زمان تكميل ظرفيت تكميل ظرفيت كنــكور‌ سراسری كنــكور‌ ارشد كنــكور‌ دكتری کارشناسی ارشد دکتری
اخبار روزنامه ها