حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   01 آذر 1391-21 November 2012بازدید 3073
حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا ، مشاور عالی سازمان سنجش با اعلام خبر تغییر زمان برگزاری کنکور ۹۲، از آغاز ثبت‌نام آزمون سراسری از پنجشنبه ۱۶ آذر خبر داد.

حسین توکلی ، با بیان این‌که ثبت‌نام این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام می‌شود، اعلام کرد: داوطلبان تا پایان ساعت ۲۴ شنبه ۲۵ آذر برای ثبت‌نام مهلت دارند.

وی درباره زمان برگزاری آزمون سراسری سال ۹۲، گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده این آزمون در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه ۳۰ و جمعه ۳۱ خرداد و صبح روز شنبه اول تیر برگزار می‌شود. وی درباره چگونگی نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۹۲ گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در کمیته کارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو در آزمون سراسری سال ۹۲، سوابق تحصیلی دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی سال ۸۴ و سال‌های پس از آن که امتحانات آن‌ها به صورت کتبی سراسری و کشوری برگزار شده، همانند آزمون سال ۹۱ تا میزان حداکثر ۲۵ درصد با تاثیر مثبت در گزینش نهایی اعمال می‌شود.

توکلی با اشاره به تصویب حذف کنکور دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی در آزمون ۹۲، تصریح کرد: پذیرش دانشجو در این کد رشته محل‌ها در حدود سه‌هزار کدرشته محل خواهد بود و بنابراین پذیرش دانشجو در این دانشگاه‌ها براساس سوابق تحصیلی و با رعایت شرایط و ضوابط انجام می‌شود.

حذف کنکور دانشگاه‌ آزاد دانشگاه پیام نور دانشگاه غیرانتفاعی
اخبار روزنامه ها