دانشگاه شیراز از بین برگزیدگان علمی دانشجوی کارشناسی ارشد می‌پذیرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   04 اردیبهشت 1390-24 April 2011بازدید 3481


دانشگاه شیراز اقدام به پذیرش دانشجوی نمونه کارشناسی ارشد از میان برگزیدگان جشنواره های علمی و سایر دانشگاه های معتبر می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه شیراز از میان دانشجویان ممتاز کارشناسی پس از انجام مصاحبه و بررسی مدارک علمی – پژوهشی برای سال تحصیلی 90-91 تعدادی دانشجو پذیرش می کند.

احراز رتبه ممتاز در بین همه رشته(گرایش) – هم ورودی و جز ده درصد دانشجویان برتر رشته – گرایش بودن از شاخص های پذیرش در دانشگاه شیراز است و متقاضیان می بایست تا پایان شهریو ر 90 فارغ التحصیل شده باشند.

همچنین رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های بین المللی خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی در رشته های مرتبط با طرح ابتکاری خود یا زمینه ای که در آن برگزیده شده اند، با معرفی دبیرخانه هریک از جشنواره ها نیز می توانند در دانشگاه شیراز با عنوان دانشجوی نمونه در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

نفرات نخست مسابقه ها و جشنواره های معتبر بین المللی با معرفی مراجع ذیربط و نفرات رتبه اول کشوری جشنواره دانشجویان مبتکر و نوآور بسیجی شاهد و ایثارگر هم می توانند به عنوان دانشجوی نمونه کارشناسی ارشد در دانشگاه شیراز تحصیل کنند.

دانشجویان رتبه اول کارشناسی ناپیوسته که در بین دانشجویان هم رشته و هم وردوی دانشگاه محل تحصیل، در طول 4 نیم سال تحصیلی مقطع کاردانی به کارشناسی حداقل حایز معدل 17 و در مجموع با احتساب معدل دوره کاردانی در طول هشت نیم سال تحصیلی حداقل معدل 17 را احراز کرده باشند، می توانند به عنوان دانشجوی نمونه کارشناسی ارشد در این دانشگاه شرکت کنند.

دانشجویان ممتاز در رشته هایی که سرفصل دروس آنها طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم در دوره کارشناسی پیوسته برای 9 نیمسال تصویب شده است نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

برخی رشته - گرایش های پذیرش دانشجوی ممتاز کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد شامل مهندسی برق و کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، نفت و گاز، پردیس مهندسی، فناوری نانو، هنر و معماری، حقوق و علوم سیاسی، کشاورزی، علوم انسانی، علوم اجتماعی اقتصاد و مدیریت، علوم تربیتی، علوم و دامپزشکی می شود.


برگزیدگان علمی دانشگاه شیراز

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها