اخذ مجوز ايجاد 4 رشته جديد در مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه ملاير

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   04 تیر 1390-25 June 2011بازدید 4348رييس دانشگاه ملاير گفت: در سالجاري براي ايجاد چهار رشته در مقطع كارشناسي ارشد مجوز دريافت كرده‌ايم تا در سال تحصيلي آينده در اين رشته‌ها پذيرش دانشجو داشته باشيم.

دکتر بهمن اماني در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه همدان، افزود: اين چهار رشته شامل رشته‌هاي مواد و سراميك، شيمي - فيزيك، برق و زيست شناسي گياهي است.

وي اظهار كرد: در مقطع كارشناسي نيز مجوز ايجاد رشته‌هايي مانند مكانيك و شيلات را گرفته‌ايم كه رشته شيلات با توجه به آمادگي كه منطقه براي پرورش ماهي و وجود سرابهاي گيان و گاماسياب در نهاوند دارد، مي‌تواند در زمينه اشتغالزايي موثر باشد.

اماني تصريح كرد: در حال حاضر در دانشگاه ملاير 40 رشته وجود دارد كه از 13 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و مابقي در مقطع كارشناسي است و از اين به بعد ديگر در مقطع كارداني پذيرش دانشجو نخواهيم داشت.

وي با بيان اينكه در سال تحصيلي آينده در مقطع كارشناسي ارشد بيش از200 دانشجو پذيرش مي‌شوند به ظرفيت پذيرش دانشجو در سالجاري در حدود دو هزار و 200 نفر اشاره كرد و افزود: در دانشگاه ملاير تعداد وروديها 50 درصد افزايش داشته است.

اماني بيان كرد: دانشگاه ملاير در ابتداي تاسيس خود در سال 84 فقط هفت رشته داشت كه چهار رشته در مقطع كارداني بود و با همت دولت عدالت گستر رشته‌هاي خود را به 40 رشته گسترش داده است.


وي از آغاز ثبت نام ترم تابستاني در سالجاري خبر داد و گفت: دانشگاه ملاير از دانشگاه‌هايي است كه در ترم تابستان دانشجو مي پذيرد.

رييس دانشگاه ملاير اظهاركرد: سال گذشته دو هزار دانشجو در ترم تابستاني اين دانشگاه ثبت نام کردند که امسال با توجه به تنوع رشته‌هاي ارائه شده انتظار داريم دانشجويان بيشتري ثبت نام كنند.

وي خاطرنشان كرد: ثبت نام از20 خرداد آغاز شده و تا دهم تير ماه ادامه دارد و از همه دانشگاه‌ها پذيرش صورت مي‌گيرد و اگر در هر رشته‌اي ظرفيت 15 تا 20 نفر تكميل شود، كلاس داير مي شود.

اماني يادآور شد: ترم تابستاني يك امتياز مثبت براي دانشجويان محسوب مي شود و آنها با گرفتن شش واحد در دو ترم تابستان، يك ترم از ديگر دانشجويان پيش مي‌افتند


مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه ملاير

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام شرایط تحصیل در رشته دوم همزمان با دوره ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

کلاس های استاد پورشفیع (خانه مدیریت )

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

اخبار روزنامه ها