راه‌اندازی 10 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی‌ کاربردی یزد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشدارسال شده در   22 مهر 1392-14 October 2013بازدید 2882راه‌اندازی 10 رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه علمی‌ کاربردی یزد

رییس دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی استان یزد از راه‌اندازی 10 رشته کارشناسی ارشد در مراکز آموزشی این دانشگاه در سال جاری خبر داد و افزود: این دانشگاه در حال حاضر دارای 24 مرکز علمی‌ آموزشی است که 11 هزار دانشجو در 163 رشته کاردانی و 67 رشته کارشناسی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه یزد، صدرا ابرقویی در جمع خبرنگاران استان یزد، گفت: در سال جاری دو مرکز تخصصی ژنتیک و تربیت بدنی در استان یزد راه‌اندازی شده است و 5 مرکز در جوار صنعت و کشاورزی استان یزد ایجاد خواهد شد، ضمن اینکه مرکز آموزشی مدرسان نیز با فراهم کردن امکان تحصیل مدرسان دانشگاه‌ها در استان یزد از مهرماه فراخوان خواهد داشت و زمینه آموزش به مدرسان دانشگاه‌ها را فراهم خواهد کرد.

این مسئول گفت: فارغ التحصیلان این دانشگاه کمترین مورد بیکاری را دارند، چرا که مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار اشتغال فرا گرفته‌اند و آموزش در تمامی‌ دانشگاه‌های ما باید به سمت مهارت هدایت شود، اخیرا نیز اتاق بازرگانی در حال برقراری ارتباط بین دانشگاه‌ها و صنعت استان یزد است که گام مثبتی برای حل مشکلات نبود نیروی متخصص در صنعت استان برداشته شده است.

وی از افزایش تقریبا 16 درصدی شهریه در مراکز این دانشگاه خبرداد و افزود: با این همه میزان شهریه دریافتی از دانشجویان این مرکز در بین سایر دانشگا‌های استان یزد به نسبت ساعات آموزشی کمترین است.

فراهم شدن زمینه تحصیل خبرنگاران در مرکز علمی‌کاربردی خبر در شهرستان میبد

وی از فراهم شدن زمینه تحصیل خبرنگاران در مرکز علمی‌کاربردی خبر در شهرستان میبد خبرداد و افزود: این دانشگاه در سال جاری 200 نفر دانشجو دارد که تعداد آنها محدود است و فارغ التحصیل آن نیز به سرعت به بازار کار جذب می‌شوند که تعداد دانشجویان آن در سال جاری رشد چشمگیری داشته است.

وی از راه اندازی مرکز علمی‌ کاربردی فرش به درخواست شرکت‌های تولید کننده این محصول در استان یزد خبر داد و افزود: مرکز علمی‌ کاربردی صنعت سرامیک نیز با همکاری یکی از کارخانجات کاشی و سرامیک در میبد ایجاد شده است و در زمینه ارائه آموزشهای تخصصی به شاغلین در این حرفه و علاقمندان به ورود به صنعت کاشی و سرامیک فعالیت دارد.

وی به بکارگیری دانشجویان برای مستندسازی و ارائه آموزش‌های مبتنی بر فرهنگ و گذشتگان استان از جمله مهارت طلاسازی و تولید شیرینی‌جات یزدی نیز اشاره کرد و افزود: با رایزنی با اصناف مربوطه در دست پیگیری است که در حال تنوع بخشیدن و کیفیت دادن به تولیدات استان برای عرضه آنها با بازارهای مختلف با رویکردهای مختلف است.


رشته های جدید ارشد رشته های ارشد رشته های جدید کارشناسی ارشد رشته های جدید ارشد یزد

تکمیل ظرفیت کنکور ارشد از سه شنبه آغاز میشود / کدرشته های جدید اعلام شد

جزئیات تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشداعلام شد

آغاز تکمیل ظرفیت آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد

ظرفیت ۸۱هزار نفر برای تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ثبت نام از فردا آغاز می شود

تمدید مهلت ثبت نام در تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد سه شنبه

آخرین مهلت شرکت در تکمیل ظرفیت ارشد اعلام شد / انتخاب رشته ۷۵هزار نفر

آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد/ ۵۰ هزار نفر ثبت نام کردند

با ویرایش منحصر بفرد مرجع واقعی لغات زبان عمومی ارشد و دکتری بیشتر آشنا شوید + دانلود

نتایج تکمیل ظرفیت ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

هر گونه تغییر رشته، میهمانی و انتقال در دوره ارشد و دکتری ممنوع شد

اعلام ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور ارشد مدیریت موسسه خانه مدیریت

کلاس های آمادگی کنکور ارشد مهندسی صنایع در موسسه پژوهش

همایش رایگان موفقیت در کنکور ارشد مدیریت اجرایی و MBA - موسسه پژوهش -29 مهر ماه

معرفی پذیرفته شدگان نهایی حافظان کل قرآن در کنکور کارشناسی ارشد

اخبار روزنامه ها