بيمارستان‌های دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی سايت‌های بيمارستانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   10 بهمن 1390-30 January 2012بازدید 2522


بيمارستان‌های دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی سايت‌های بيمارستانی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا، مسئول رتبه‌بندی های بين‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تهران از برگزاری کارگاه آموزشی ارتقاي سايت بيمارستان‌هاي دانشگاه در 17 بهمن ماه خبر داد.

دکتر آيين محمدي در دانشگاه علوم پزشکي تهران، گفت: اين کارگاه‌ها با هدف ارتقاي سايت بيمارستان‌ها و کسب جايگاه برتر اين مراکز در رتبه‌بندي‌هاي بين‌المللي برگزار مي‌شود.

وي افزود:‌ دانشگاه علوم پزشکي تهران با تدوين برنامه‌هاي طولاني مدت در جهت ارتقاي سايت بيمارستان‌هاي دانشگاه به دنبال کسب جايگاه مناسب در رتبه‌بندي‌هاي بين‌المللي سايت بيمارستاني است.

به گفته لاريجاني، 18 هزار بيمارستان در سراسر دنيا تحت پوشش لابراتوار سايبرمتريك ( رتبه‌بندي سايت بيمارستاني) است و دانشگاه علوم پزشکي تهران نيز از سال آينده در اين رتبه‌بندي شرکت مي‌کند.

محمدي افزود: اين لابراتوار زير مجموعه اي از CSIS، يكي از بزرگترين و معتبرترين كمپلكس‌هاي تحقيقاتي كشور اسپانيا است كه در سال 2006 از تجميع 126 مركز تحقيقاتي تشكيل شده است و 15 كشور اتحاديه اروپا در آن عضو هستند به گونه‌اي كه بسيار معتبر است و رتبه‌بندي‌هاي آن قابل استناد است.

وي با اشاره به چهار معيار اصلي در رتبه‌بندي سايت بيمارستان‌ها، خاطرنشان کرد: ‌نخستين معيار اين رتبه‌بندي تعداد صفحات وب است كه توسط جستجوگرهاي Google، Yahoo،Live Search و Exalead قابل مشاهده است.

وي افزود: تعداد لينك‌هاي سايت‌هاي ديگر به سايت بيمارستان،‌ تعداد Rich File قرار داده شده در سايت و محاسبه تعداد ارجاعات بيمارستان‌ها به ترتيب معيارهاي ديگر اين رتبه‌بندي است.

مسئول رتبه‌بندي‌هاي بين‌المللي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص معيار سوم رتبه‌بندي سايت بيمارستان‌ها، گفت: اين معيار ‌تعداد Rich File هايي است كه در سايت گذاشته مي‌شود، به بياني ديگر معيار اسنادهاي (Document) علمي و آكادميك كه چهار نوع از فايل‌هاي Pdf،Excell ، Word و PowerPoint در آن بررسي مي‌شود تا مشخص شود چه ميزان از حجم و تعداد اين‌ها به صورت Open Access در اختيار جامعه گذاشته شده است كه اين امر به راحتي در گوگل قابل جستجو است.

وي ارتقاء انتشارات تحت وب را مهمترين هدف از رتبه‌بندي سايت‌هاي بيمارستان عنوان كرد و افزود: اين طرح در ايجاد انگيزه در مديريت بيمارستان‌ها كه سياست‌هاي خود را مورد بازنگري و اصلاح قرار دهند، بسيار موثر است.

محمدي در پايان به سه بيمارستان اول دنيا از لحاظ رتبه‌بندي سايت‌ها اشاره کرد و گفت: بيمارستان لانگون نيويورك، ميشيگان و مركز پزشكي كانزاس داراي رتبه بندي بين‌المللي است و هشت بيمارستان در ايران نيز داراي رتبه بين‌المللي هستند كه از ميان آنها بيمارستان‌هاي دانشگاه علوم پزشكي تبريز رتبه نخست کشوري، مقام 13 آسيا و رتبه 67 جهان را به خود اختصاص داده است.


بيمارستان‌های دانشگاه رتبه‌بندی جهانی سايت‌های بيمارستانی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها