تشریح نمره فرهنگی و آیین‌نامه پوشش دانشجویان پزشکی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   09 اسفند 1390-28 February 2012بازدید 1397تشریح نمره فرهنگی و آیین‌نامه پوشش دانشجویان پزشکی

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون فرهنگی و مشاوره معاونت دانشجویی وزارت بهداشت با تشریح روند تدوین آیین نامه پوشش دانشجویان پزشکی گفت: این آیین نامه برای این گروه از دانشجویان تدوین شده و نظر استاد به عنوان مسئول رصد پوشش و رفتار حرفه ای دانشجویان ملاک عمل قرار می‌گیرد.

دکتر وحید صرامی افزود: آیین نامه پوشش دانشجویان علوم پزشکی در شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت نهایی شده و آن شورا نیز نظرات خود را اعلام کرده است.

وی یادآور شد: در این آیین نامه و شیوه نامه مرتبط با آن نحوه رسیدگی به صورت دقیق ذکر شده که دانشگاهها بدانند با مصادیق بد پوششی و بد رفتاری چگونه باید برخورد کنند.

صرامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این آیین نامه در معاونت آموزشی قرار دارد و منتظر نظر نهایی معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این زمینه هستیم.

آیین نامه لباس محیط دانشگاهی و محیط بیمارستانی را تعریف می کند

وی گفت: این آیین نامه لباس محیط دانشگاهی و محیط بیمارستانی را تعریف می کند. در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، محیط بیمارستان به عنوان محیط آموزشی محسوب می شود و از این رو ما در آیین نامه شفاف بیان کرده ایم که پوشش مردان و زنان چگونه باید باشد.

امیدواریم آیین نامه پوشش به سال تحصیلی آینده برسد

معاون فرهنگی و مشاوره معاونت دانشجویی وزارت بهداشت گفت: امید داشتیم که آیین نامه در امسال اجرایی شود که متاسفانه نهایی نشد و امیدواریم که در نهایت به سال تحصیلی آینده برسد.

وی با اشاره به تعیین متولی برای برخورد با تخلفات موضوع این آیین نامه گفت: ما در معاونت دانشجویی و فرهنگی متولی برخورد را معاونت دانشجویی می دانیم چرا که این موضوع به حوزه شورای انضباطی سپرده شده است و این شورا و کمیته های انضباطی در دانشگاهها زیر نظر معاونت های دانشجویی هستند بنابراین نمی توان متولی دیگری برای آن در نظر گرفت.

استاد وظیفه اصلی نمره دهی به پوشش و رفتار حرفه ای دانشجو را بر عهده می گیرد

صرامی افزود: در آیین نامه پوشش دانشجویان علوم پزشکی، استاد وظیفه اصلی نمره دهی به پوشش و رفتار حرفه ای دانشجو را بر عهده می گیرد و ما راهکارهایی دیده ایم که چطور معاونت آموزشی و اساتید را در این موضوع دخیل کنیم. در واقع استاد به عنوان فردی که در بیشترین مدت زمان می تواند رفتار دانشجو را رصد کند، علاوه بر نمره درسی در پایان هر نیمسال، نمره ای به عنوان پوشش و رفتار حرفه ای به دانشجو می دهد و در نهایت برای دانشجویان کارنامه فرهنگی صادر می شود.

وی یادآور شد: ما روال را این طور دیده ایم که مرجع گزارش دهنده ما استاد خواهد بود و استاد در بحث پوشش و رفتار حرفه ای به دانشجو نمره توصیفی می دهد. ما نظر استاد را ملاک عمل قرار می دهیم چرا که معتقدیم استاد از نظر سطح اجتماعی فردی قابل اعتماد است که با دانشجویان نیز در تماس است.

آیین نامه به صورت مصداقی به موضوع پوشش ورود پیدا نکرده است

معاون فرهنگی و مشاوره معاونت دانشجویی وزارت بهداشت اظهار داشت: نکته مهم در این موضوع این است که پوشش و رفتار حرفه ای مشخص است اما آیین نامه به صورت مصداقی ورود پیدا نکرده است و کلیات مطرح می شود تا استاد نیز به یک مبصر بدل نشود. از سوی دیگر این موضوع به دانشجویان نیز کمک می کند و دانشجویان نیز به طور دقیق با موارد انضباطی آشنا می شوند


فرهنگی آیین‌نامه پوشش دانشجویان پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها