اجرای پزشک خانواده در تمام شهرهاي استان سيستان و بلوچستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   26 فروردین 1391-14 April 2012بازدید 1696
اجرای پزشک خانواده در تمام شهرهاي استان سيستان و بلوچستان

خبرگزاري موج - تمامي شهرهاي استان سيستان و بلوچستان تا پايان سال 91 زير پوشش طرح پزشک خانواده قرار مي گيرند.

به گزارش خبرگزاري موج، رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني زاهدان گفت: تمامي پزشکان عمومي و بيمارستان هاي استان سيستان و بلوچستان جهت ارائه خدمات ، زير پوشش اين طرح قرار خواهند گرفت.
دکتر منصور شکيبا با بيان اينکه در اجراي اين طرح پرونده هاي پزشکي افراد به صورت الکترونيک خواهد بود اضافه کرد: در صورت نياز، پرونده پزشکي فرد در هر نقطه از کشور براي پزشکان قابل دسترسي است.
وي تصريح کرد: در برنامه پزشک خانواده دفترچه هاي موجود تغييري نکرده است و براي شناسايي پزشک خانواده هر فرد، به ترتيبي که سازمان هاي بيمه گر طراحي و اعلام مي کنند، نام پزشک خانواده مربوطه در دفترچه درج مي شود و در دراز مدت کارت هوشمند سلامت جايگزين دفترچه ها خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه در برنامه پزشک خانواده فرانشيز دارو و ويزيت پزشک خانواده و تيم سلامت رايگان است، اضافه کرد: در صورتي که بيمار توسط پزشک خانواده به سطح 2 يا همان مطب متخصص ارجاع شوند فرانشيز پرداختي 10 درصد تعرفه خصوصي معادل 1300 تومان در مطبهاي متخصصان خواهد بود.
وي ادامه داد: ثبت نام مردم و پزشکان در اين برنامه در سامانه خدمات سلامت ايرانيان که رکن اصلي اجراي اين برنامه است انجام پذير خواهد بود.
وي همچنين گفت: طرح بيمه روستائي همچنان در نظام ارجاع و پزشک خانواده قابل اجرا است و مردم مي توانند با مراجعه به پزشک از دفترچه هاي خود استفاده کنند.
علي محمد آزاد استاندار سيستان و بلوچستان نيز در اين نشست ضمن مثبت ارزيابي کردن اجراي اين طرح در استان گفت: اجراي اين طرح باعث صرفه جوئي در وقت و هزينه بيمار و همچنين مصرف دارو توسط وي مي شود.
دکتر محمدي رييس دانشگاه علوم پزشکي زابل اجراي طرح پزشک خانواده در شمال استان را مستلزم تامين نيروي انساني دانست و افزود: اين طرح از مهر ماه در شهرستان زابل اجرا خواهد شد که براي اجراي کامل آن نياز به جذب 65 پزشک عمومي مي باشد.
گفتني است: برنامه پزشک خانواده سال گذشته، در 3 استان سيستان و بلوچستان، خوزستان و چهارمحال و بختياري به صورت آزمايشي اجرا شد که در شهرستان هاي کنارک و سراوان در استان سيستان و بلوچستان به ترتيب با پيشرفت 90 درصد و 70 درصد مواجه بوده است.پزشک خانواده سيستان و بلوچستان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها