برگزاری سی و نهمين آزمون دستياری همراه با افزايش شانس قبولی داوطلبان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   31 فروردین 1391-19 April 2012بازدید 1756برگزاری سی و نهمين آزمون دستياری همراه با افزايش شانس قبولی داوطلبان

معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينكه سي‌ونهمين دوره آزمون دستياري امروز 31 فروردين ماه در امنيت كامل برگزار مي‌شود، گفت: تمهيدات امنيتي اتخاذ شده در اين دوره از آزمون بيش از سالهاي گذشته است.

محمدعلي محققي با بيان اينكه آزمون دستياري امسال طبق تدابير اتخاذ شده در مركز سنجش آموزش پزشكي و دبيرخانه شوراي آموزش پزشكي با نظم خاصي روز پنج شنبه با رقابت 14 هزار و 700 داوطلب در 19 حوزه امتحاني برگزار مي‌شود، اظهار كرد: آزمون‌هاي رقابتي از حساسيت خاصي برخوردار هستند، بنابراين داوطلبان بايد در فرصت باقي مانده فقط به مرور مطالبي كه تا كنون خوانده‌اند بپردازند، چرا كه فرصت مناسبي براي مرور مطالب فشرده نيست.

وي با بيان اينكه اضطراب و استرس يكي از عوامل بازدارنده و منفي است، اظهار كرد: داوطلبان بايد اضطراب و استرس خود را كنترل كنند چرا كه افرادي كه تحت تاثير استرس‌ها قرار مي‌گيرند ممكن است از ظرفيت‌هاي واقعي خود نتوانند به اندازه كافي استفاده كنند.

محققي افزود: بحث استرس و درست عمل كردن در شرايط استرس‌زا جزئي از عرصه علوم پزشكي است چرا كه دستيار در شرايط بحراني و سخت بايد بتواند تصميمات درستي اتخاذ كند و بنابراين داوطلبان بايد به مديريت استرس توجه داشته باشند.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با تاكيد بر اينكه تمهيدات لازم براي برگزاري آزمون منطقي و اصولي فراهم شده است خاطر نشان كرد: اين آزمون از جنبه‌هاي محتوايي و تحليلي آزمون خوبي است.

وي افزود: داوطلبان بايد اطمينان داشته باشند كه در يك رقابت سالم شركت مي‌كنند و در اين مرحله از همه ظرفيت‌هاي خود استفاده كنند.

محققي با اشاره به افزايش ظرفيت پذيرش اين دوره از آزمون، گفت: ظرفيت پذيرش در اين دوره از آزمون قابل توجه است كه همين امر شانس پذيرش را براي طيف بالايي از داوطلبان فراهم مي‌كند.

وي با تاكيد بر اتخاذ تمهيدات امنيتي لازم، اظهار كرد: شرايط امنيتي و حفاظتي آزمون بيش از دوره‌هاي قبل رعايت شده است و همكاري نيروي انتظامي براي تامين امنيت آزمون بيش از سالهاي قبل است.

معاون آموزشي وزارت بهداشت با بيان اينكه روساي دانشگاه‌ها در حوزه‌ها مسئول نظارت بر حسن برگزاري آزمون هستند، گفت: در همين راستا برخورد قاطع با متخلفان آزمون دستياري، به كاهش ميزان تخلف در ساير آزمونها مي‌انجامد.
برگزاری آزمون دستياری افزايش شانس قبولی داوطلبان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها